Mercedes klasy C z silnikiem Renault

Mercedes, marka która wprowadziła silniki wysokoprężne pod maski samochodów osobowych i przez lata lider w tym segmencie, dziś puka do drzwi Renault po kolejne Diesle

Nissan Qashqai 1.6 dCi - test

Kiedy 20 lat temu Renault i Volvo planowały alians, akcjonariusze szwedzkiej marki uznali to za mezalians i nie dopuścili do połączenia sił. Dziś łączenie się marek z dwóch skrajnych segmentów już nikogo nie dziwi. Daimler mógł więc bez przeszkód zastosować w swoim modelu silniki Renault, które można spotkać w samochodach marki Renault, Nissan i Dacia.

Mowa o silniku wysokoprężnym 1.5 dCi o mocy 109 KM, który stał się podstawową jednostką wysokoprężną dla Mercedesa klasy A. Teraz współpraca w zakresie silników Diesla zostanie rozszerzona. Mercedes zamierza użyć w C klasie najnowszą jednostkę francuskiego koncernu, silnik 1.6 dCi o mocy 130 KM, stosowany na razie w samochodach Nissan Qashqai, Renault Megane i Scenic. Tak przynajmniej wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze blogautomobile.fr.

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, silnik 1.6 dCi trafi pod maskę zupełnie nowej C klasy, która ma zadebiutować w przyszłym roku.

Mercedes C klasa - ogłoszenia motoryzacyjne

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.