Volkswagen Golf GTD od 112 690 zł

112 690 zł - tyle w polskich salonach trzeba zapłacić za trzydrzwiowego Golfa GTD. Do pięciodrzwiowej odmiany przyjdzie nam dopłacić 1 660 zł. Co dostajemy w zamian?

Nowe wcielenie Volkswagena Golfa GTI

Nowy Golf GTD jest mocniejszy od poprzednika o niecałe 15 KM. Mechanicznie dopieszczona, czterocylindrowa jednostka o pojemności dwóch litrów oferuje kierowcy moc 184 koni mechanicznych (miedzy 3500 a 4000 obr./min.) oraz 380 Nm maksymalnego momentu obrotowego (dostępnego w zakresie od 1750 do 3250 obr./min.). To odpowiednio o 14 KM i 30 Nm więcej, niż w Golfie VI GTD.

Potencjał silnika przekazywany jest w całości na koła przedniej osi, a pośredniczy w tym, do wyboru: sześciostopniowa przekładnia ręczna lub sześciobiegowa skrzynia DSG. Osiągi? Klienci, którzy wybiorą manualną skrzynię biegów, będą mogli rozpędzić auto do 100 km/h w czasie 7,5 s. Niezależnie od zastosowanej przekładni, prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

Za te auta kochamy niemiecką motoryzację. Część I

Mimo ponadprzeciętnych osiągów, nowy Golf GTD wyposażony w ręczną przekładnię może się pochwalić średnim zużyciem paliwa na poziomie 4,2 litra (dla auta z przekładnią DSG, wartość ta wynosi 4,5 l/100 km).

Stylistycznie Golf GTD nawiązuje do modelu z dopiskiem GTI. Z zewnątrz auto można rozpoznać m.in. za sprawą przeprojektowanych zderzaków, przyciemnionych tylnych lamp, nakładek na progi, większego spojlera nad tylną szybą oraz obręczom kół (17 cali) o unikalnym wzorze. Zmiany w kabinie to przede wszystkim: sportowe siedzenia pokryte charakterystyczną kraciastą tkaniną, czarna podsufitka, sportowa kierownica, podstopnica i nakładki na pedały wykonane ze stali nierdzewnej, nowa dźwignia zmiany biegów oraz dekoracyjne listwy.

Najtańsza odmiana Golfa GTD kosztuje 112 690 zł. Dopłaty wymaga dodatkowa m.in. para drzwi (1 660 zł). Dokładne ceny wraz z wyposażeniem oraz dostępnymi opcjami znajdziecie tutaj: Nowy Volkswagen Golf GTD - ceny .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.