Lamborghini Veneno najbrzydszym autem w historii

Większość osób zapytana o najbrzydszy samochód w historii wymieni oklepanego Pontiaka Azteka, Fiata Multiplę czy Ssanyonga Rodiusa. W tym świetle, wybór Johna Huffmana z Edmunds.com może wydawać się bardzo kontrowersyjny. Jego zdaniem, najbardziej odpychającym autem jakie kiedykolwiek ujrzało światło dzienne jest... Lamborghini Veneno

Za co kochamy włoską motoryzację?

Veneno (hiszp. jad, trucizna ) jest dla Lamborghini modelem wyjątkowym. Wszak zbudowano go dla uczczenia 50. urodzin włoskiej marki. Agresywnie zaprojektowany, potwornie mocny, a przy tym - jak zapewnia producent - lekki niczym piórko. Co więcej, bardzo trudno stać się jego właścicielem. I nie chodzi wyłącznie o kosmiczną cenę (3,6 mln euro), ale o to, że powstaną jedynie trzy egzemplarze.

>> Używane Gallardo kupisz za.. <<

Jak się okazuje, John Huffman z Edmunds.com jest na fenomen Veneno zupełnie nieczuły. Jego zdaniem, najbrzydszym samochodem w historii jest właśnie urodzinowe dzieło Lamborghini. Czym supersportowe auto zasłużyło sobie na ten "zaszczytny" tytuł? W komentarzu do werdyktu, Huffman napisał:

To zbiór wszystkich superportowych banałów i nietrafionych pomysłów, na jakie Lamborghini kiedykolwiek wpadło, zawarte w jednym, absurdalnie drogim aucie. To najgorsza rzecz, jaka zrodziła się we Włoszech od czasów faszyzmu. Na szczęście, powstaną tylko trzy egzemplarze. Choć to wciąż o trzy sztuki za dużo.

Zgadzacie się z jego opinią? Mówiąc szczerze, gdy w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Veneno, my również nie byliśmy zachwyceni, ale bez większego wysiłku znaleźlibyśmy tuzin samochodów o gorszej aparycji.

W pierwszej dziesiątce najbrzydszych aut w historii Huffman wymienił też: Lincolna Versailles (1977), Acurę ZDX (2010), Cadillaca Deville (1985), Pontiaka Azteka (2001), Fiata Multiplę (1998), Datsuna F10 (1974), Edsela (1958), Bristola Blenheima (1976) i BMW serii 7 (2002).

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.