Pakiety R-Design dla "sześćdziesiątek" Volvo

Po niedawnym odświeżeniu gamy modelowej, przyszedł czas na sportowe pakiety do modeli S60, V60 i XC60. Jest też jedna niespodzianka

Jak ceni się Volvo? Ceny wszystkim modeli dostępnych w Polsce

Wszystkie trzy modele otrzymały bardzo zbliżone stylistycznie pakiety składające się m.in. z tylnych dyfuzorów i nowych końcówek układu wydechowego, zmodyfikowanych zderzaków, lotek nad tylnymi szybami (XC60 i V60) oraz felg aluminiowych w rozmiarze 19 (S60 i V60) i 20 cali (XC60). Volvo na razie nie opublikowało zdjęć wnętrza, ale zapowiada, że zmiany i jego nie ominęły. W skład pakietu wchodzą sportowe fotele i emblematy R-Design.

Nowe pakiety do Volvo to nie tylko wygląd, ale i zmiany w zawieszeniu. W przypadku modeli S60 i XC60 Szwedzi zdecydowali się na utwardzenie i obniżenie go o 15 mm. W XC60 wysokość prześwitu się nie zmieniła, ale sprężyny również są twardsze.

Pakiet R-Design będzie dostępny dla każdej wersji silnikowej, ale nie wpłynie na jego moc. Jednak i w tej kwestii Szwedzi nie zawiedli. Do oferty marki dołączy niebawem pakiet Polestar, który będą mogli zamówić nabywcy najmocniejszych odmian T6, które w standardzie dysponują mocą 304 KM. Przeprogramowanie komputera sterującego pracą silnika pozwala wycisnąć z jednostki 329 KM, co pozwala skrócić przyspieszenie do setki o kilka dziesiątych sekundy.

Ceny pakietów nie zostały jeszcze podane. Na więcej szczegółów i obszerniejsze galerie musimy jeszcze poczekać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.