Autoservice Expo 2013 i Autogas Motor Show 2013

W dniach 6-7 marca, w Warszawskim Centrum Expo XXI, odbędą się międzynarodowe targi, które zainteresują zarówno profesjonalistów z branży warsztatowej jak i osoby szukające sposobów na oszczędną jazdę

Kontrolki bez tajemnic

Autoservice 2013

Pierwszych z pewnością zaciekawią Międzynarodowe Targi Wyposażenia, Zaopatrzenia i Usług Dla Warsztatów Samochodowych Autoservice 2013. Ponad 20 milionów zarejestrowanych aut, wśród nich znaczny odsetek starszych niż 5 lat, 7. miejsce w Europie pod względem liczby mieszkańców, dynamiczny rozwój gospodarczy - to tylko niektóre fakty na temat Polski, które decydują o potencjale rodzimego rynku warsztatów samochodowych. Kilkadziesiąt tysięcy warsztatów niezależnych, ok. 1,5 tysiąca autoryzowanych serwisów, ponad 3,5 tysiąca stacji kontroli pojazdów, dynamicznie rozwijające się sieci typu fast-fit - to również świadczy o wielkości i sile branży.

Podczas targów odbędzie się szereg imprez towarzyszących, m.in. AutoServ Meeting Point poświęcony najbardziej aktualnym problemom i wyzwaniom, przed którymi stoi branża. Zostaną również przyznane nagrody MOTOINVENT 2013, których celem jest wyróżnienie najlepszych urządzeń, produktów i usług prezentowanych przez wystawców. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie www.autoserviceexpo.pl .

Auta z fabryczną instalacją LPG

Autogas Motor Show

W tym samym kompleksie halowym, choć jako niezależna impreza, odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów GasShow. Jest to coroczne, największe w Europie wydarzenie poświęcone samochodowym instalacjom gazowym. Podczas targów swoją ofertę prezentują wszyscy wiodący polscy i światowi dostawcy technologii związanych z alternatywnym zasilaniem pojazdów. Polska jest jednym ze światowych liderów pod względem rozwoju tego rynku i liczby aut zasilanych LPG.

Coraz nowocześniejsze technologie LPG i CNG, spowolnienie gospodarcze i rosnąca różnica w cenie paliw tradycyjnych i gazowych oraz troska o środowisko naturalne powodują, że coraz więcej producentów aut wprowadza z sukcesem do swojej oferty modele samochodów zasilanych fabrycznymi instalacjami gazowymi, a ich popularność rośnie zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i firm.

Te czynniki przyczyniły się do pojawienia się po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach GasShow strefy Autogas Motor Show 2013, która umożliwi skuteczną prezentację oferty importerom i dystrybutorom marek  aut zasilanych LPG i CNG.

Już od lat znaczący odsetek gości targowych stanowią operatorzy flot samochodowych (firmowych, ale także publicznych), a także osoby prywatne zainteresowane możliwościami oszczędnej jazdy, jaką dają nowoczesne rozwiązania LPG i CNG. Wystawa Autogas Motor Show stanowić będzie więc dla nich doskonałe uzupełnienie targów o ofertę aut z fabrycznymi instalacjami gazowymi.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć pod adresem: gasshow.pl .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.