Polak zaprojektował Bugatti

Bugatti Concept Gangloff to projekt zainspirowany Bugatti Type 57 Coupe Atalante SC z1938 rok. Autorem tych renderów jest Polak, Paweł Czyżewski z Lublina

Bugatti Veyron | Auto Dekady

Gangloff mógłby śmiało uchodzić za następce Veyrona. Oprócz tego to retrospekcja i ukłon w stronę złotej ery motoryzacji. Końcówki lat 30-tych ubiegłego wieku, kiedy wygląd stał przed ergonomią czy kosztami produkcji. Inspiracją Pawła było nieśmiertelne Bugatti Type 57 Coupe Atalante SC a dokładnie modelem S57 z karoserią firmy Gangloff.

Co Paweł mówi o swoim projekcie: "Auto powiem szczerze nie było trudne w modelowaniu jeśli chodzi o karoserie, ale wnętrze trochę mnie zmęczyło, aczkolwiek wydaje mi się że efekt wyszedł dobry. Jeszcze co do wnętrza, jeśli chodzi o ergonomię to zeszła na drugi plan. Cała karoseria była w wykonaniu łatwiejsza niż w Legarto (red. wcześniejszy projekt Pawła), ale więcej radości sprawiło mi tworzenie Bugatti. Inspirację znalazłem w klasykach tej marki Bugatti Gangloff S 57. Ta piękna maszyna o subtelnych, a zarazem pewnych liniach wzbudziła moją ciekawość aczkolwiek z drugiej strony spowodowała u mnie również smutek bo w tych czasach już nikt nie tworzy tak ujmujących dzieł sztuki."

Motoryzacyjna pasja towarzyszyła Pawłowi od dziecka. Od najmłodszych lat rysował aktualne modele lub auta, które sam wymyślał. Wszystko zaczęło się kiedy dostał resoraka Porsche 911. Zakochał się w nim, choć jeszcze wtedy nie wiedział jaki to model. Później porównywał każde auto do 911-ki i tak zostało mu do dzisiaj. Auta rysował wszędzie. W domu, na lekcjach (za co zbierał jedynki za brak pracy domowej) , na wyjazdach oraz na podczas wykładów na uczelni.

Paweł jest samoukiem, który sam na własną rękę uczy się designu. Zgłębia tajniki oraz uczy się jak szukać inspiracji. Nikt mu w tym nie pomaga. Tworząc nowy projekt stara się szukać najlepszej, niepowtarzalnej linii oraz poświęcać dużo czasu na przemyślenia swojej koncepcji. Prace nad jednym projektem trwają niekiedy miesiąc i dłużej. Marzeniem Pawła jest dostane się na warsztaty w jednym z koncernów samochodowych.

Póki co nie wiemy jak nowy projekt Pawła podoba się Bugatti. To nie pierwszy projekt Pawła Czyżewskiego. Za niedługo zaprezentujemy wam jego inne pomysły.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.