Dwa Lexusy LFA są już w Polsce

Tylko 500 aut na całym świecie, jedynie 40 w Europie - Lexus LFA to prawdziwy egzotyk. Do Polski trafił właśnie drugi egzemplarz modelu. To jedyne tak skonfigurowane LFA na świecie

Lexus LF-LC w całej okazałości | Galeria

Pierwsze z superaut Lexusa trafiło do Poznania. Drugi egzemplarz został uroczyście przekazany biznesmenowi z Krakowa. Jego konfiguracja, produkcja i transport do Polski trwały prawie rok. Lexus potwierdził, że nie ma drugiego tak skonfigurowanego kolorystycznie LFA na świecie.

Samochód jest w kolorze czerwonym metalizowanym z brązowo-beżowym wnętrzem, brązową kierownicą i czarną podsufitką. Całość obszyto czerwoną nicią. Krakowski biznesmen wybrał do samochodu grafitowe felgi i czerwone zaciski hamulcowe.

Przypomnijmy - ostatni Lexus LFA opuścił fabrykę w połowie grudnia. To był bodaj najbardziej ambitny projekt w historii marki Lexus. W 2000 roku podjęto decyzję o budowie wyjątkowego samochodu sportowego, który mógłby pokazać możliwości firmy. Po pięciu latach pokazano pierwszy prototyp LFA zapowiadający nadchodzący model. Potem drugi i trzeci (Roadster), by w końcu w październiku 2009 roku świat zobaczył ostateczny kształt nadwozia.

>>> Ile trzeba zapłacić za używanego Lexusa? <<<

Produkcja zaczęła się w grudniu 2010 roku w specjalnie dla LFA przygotowanej fabryce w Motomachi. 170 pracowników wybrano bardzo starannie. Dla każdego było to spore wyróżnienie. Praca niemal wymarzona, gdyż na szkoleniach podkreślano, że pośpiech jest wrogiem pracownika. Liczyła się przede wszystkim precyzja i staranność. Można sobie na to pozwolić, gdyż z taśmy zjeżdżał zaledwie jeden egzemplarz dziennie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.