Mitsubishi Space Star. Zamiast Mirage

Produkowany od niemal roku miejski model Mirage trafi do Europy pod nazwą Space Star. W niemieckich salonach sprzedaży auto pojawi się już w marcu. Kiedy trafi do Polski?

Nowy Space Star to bardzo ważny model dla Mitsubishi. Powstał jako Global Small, czyli nieduży samochód globalny. Produkcję rozpoczętą w marcu 2012 roku zlokalizowano w jednej fabryce, w Tajlandii. Stamtąd auto trafia do klientów na całym świecie.

W Azji Global Small sprzedawany jest pod nazwą Mirage, ale kierowcy na Starym Kontynencie poznają go pod używaną już w przeszłości nazwą Space Star. Mitsubishi w latach 1998-2005 oferowało model Space Star, ale był to kompaktowy minivan. Nowy Space Star to auto segmentu A. Mierzy 371 cm długości, a do bagażnika zmieścimy 235 litrów bagażu. Jego zaletą ma być oszczędność, w czym pomaga mu niska masa własna wynosząca od 845 kg.

Pod maską będzie pracował mały trzycylindrowy silnik benzynowy MIVEC o pojemności 1 litra. Rozwija moc 69 KM i współpracuje z pięciobiegową skrzynią ręczną, lub bezstopniową CVT, a dzięki systemowi Start&Stop (zwany AS&G) zadowala się średnio 4 litrami paliwa na każde 100 km. Większa jednostka montowana w tym modelu też ma trzy cylindry, ale dzięki większej pojemności 1,2 l. osiąga 78 KM. Skrzynie biegów są te same, co w słabszej wersji.

W Niemczech nowy Mitsubishi Space Star trafi do sprzedaży już w marcu. W Polsce musimy na niego poczekać aż do jesieni.

>>> Mitsubishi Space Star - praktyczny minivan za niewielkie pieniądze <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.