Renault DCross - Dacia Duster po brazylijsku

DCross to wariacja na temat Dacii Duster, będąca wizją brazylijskich projektantów, działających na zlecenie Renault. Czy to zapowiedź nowej wersji ulubionej Dacii Polaków?

W te auta warto inwestować - lista modeli odpornych na kryzys

Renault oferuje Dustera - w zależności od rynku - ze znaczkiem rombu lub Dacii. W Brazylii - ojczyźnie odpowiedzialnych za DCross stylistów - pod projektem podpisuje się Renault. Specjalna wersja modelu powstała z okazji Salonu Samochodowego w Sao Paulo i nosi miano konceptu.

Co można powiedzieć o wyglądzie auta? Pas przedni wygląda znacznie lepiej niż w produkcyjnej wersji Dustera. Jest nowocześniejszy, a wyraźnie zarysowany dyfuzor dodaje mu nieco offroadowego charakteru.

Tylna część nadwozia została pomalowana czarnym, matowym lakierem, przez co sprawia wrażenie, jakby była zrobiona z plastiku. "Przydymione" klosze tylnych lamp przypominają, że mamy do czynienia z konceptem. Najdziwniejszą rzeczą w całym aucie jest umiejscowienie koła zapasowego, które znalazło się... na dachu. Czy można sobie wyobrazić mniej praktyczne miejsce?

Możliwe, że DCross jest zapowiedzią nowej wersji Dacii/Renault Duster. Kiedy i czy w ogóle znajdzie się ona w ofercie? Tego na razie nie wiadomo.

ZOBACZ TAKŻE:

Wielkie plany Dacii na 2012 rok

Dacia Citadine - nowe auto za 20 tys. zł?

Dacię Duster można kupić w naprawdę dobrej cenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.