Mini Cooper | Samochód marzeń

W kolejnym, czwartym odcinku programu "Samochód marzeń - kup i zrób" do odbudowy trafi samochód, który jest absolutnym klasykiem gatunku

Mini Morris - samochód używany

Produkowany od 1959 roku stał się ikoną lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a w prestiżowym konkursie na "Samochód XX wieku" zajął drugie miejsce po Fordzie T. Mowa o brytyjskim Mini Cooper.

Przyjęcie samochodu do warsztatu zaczęło się od dużego nieporozumienia. Gdy Adam Klimek przyjechał na oględziny, na placu przy domu właścicieli stał zarośnięty trawą Mini. Już z daleka było widać, że pojazd ten w zasadzie dokonał swojego żywota i nikt ani nic nie jest już w stanie mu pomóc. Gdy ekipa zaczęła się zwijać pojawili się właściciele samochodu i uświadomili wszystkim, że do programu zgłosili zupełnie inny egzemplarz, który stoi w garażu. Wszyscy odetchnęli z ulga. Po otwarciu drzwi garażu i zdjęciu z auta plandeki okazało się, że właściwe auto jest w lepszym stanie i jest szansa na jego uzdrowienie.

Do tej pory w "Samochód marzeń - kup i zrób": BMW E30 Citroen BX GTI Toyota Corolla e90

Egzemplarz Mini przez kilka ostatnich lat stał unieruchomiony, a niczym nieskrępowana korozja robiła co chciała. W efekcie z wnętrza pojazdu widać było przednie koła, co przywodziło na myśl pojazd rodziny Flinstonów. Było pewne, że zarówno blacharz, jak i lakiernik będą mieli pełne ręce roboty. Adam Klimek z Motoricus.com też nie musiał się obawiać o brak zajęć. Bez niepotrzebnej zwłoki samochód wciągnięto na lawetę i odwieziono do warsztatu.

Już w najbliższą niedzielę, 21 października o godzinie 10.10 będzie można na antenie telewizji TVN Turbo zobaczyć jak przebiegało odrestaurowywanie kultowego Mini Coopera.

Patron medialny:

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje używane Mini?

Toyota Corolla e90 | Kosztorys napraw

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o:
Copyright © Agora SA