Opel planuje następcę Omegi

Plotek o następcy lubianej Omegi było już bez liku. Tym razem ponoć są prawdziwe - rozsiewa je były CEO Opla, Karl-Friedrich Stracke

Cadillac XTS | Galeria

Dziś wiadomo jedynie, że Opel pracuje nad nowym modelem flagowym. Stąd wnioski, ze Opel Omega doczeka się następcy. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że Karl-Friedrich Stracke mówiąc o nowym modelu flagowym mógł mieć na myśli następcę Insigni, która pełni obecnie taką właśnie rolę.

>>> Opel Omega - duże auto w dobrej cenie <<<

Potencjalna Omega C może być zbudowana na płycie podłogowej Cadillaca XTS, która oferuje możliwość zastosowania napędu na tylną oś, lub 4x4. Pod maską możliwe jednostki napędowe to 2.0 Turbo, V6 2.8 Turbo, V6 3.6 oraz wysokoprężny 2.0 BiTurbo.

Przypomnijmy, że Opel Omega zadebiutował w 1986 roku i z miejsca odniósł sukces. Potwierdzeniem udanej konstrukcji był tytuł Car Of The Year na rok 1987. Jego następca został pokazany w 1994 r. Produkcję zakończono dopiero w 2003 roku. Jego miejsce w palecie Opla zajął model Signum (2003-2008), zbudowany na przedłużonej płycie podłogowej Vectry C, ale mimo wielu zalet nie znalazł uznania wśród klientów.

>>> Opel Signum - wygodniejsza Vectra z drugiej ręki <<<

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Omega A (1986-1994) - opinie Moto.pl

Opel Omega (1986-2003) - opinie Moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.