Dzień z AMG

Mieliśmy okazję wypróbować Mercedes-Benz Driving Events, imprezę dzięki której można przetestować na torze najmocniejsze auta ze stajni AMG

Kielce. Wykwintny hotel wybudowany i wyposażony z prawdziwą fantazją, położony na górce z widokiem na całe miasto. Zachodzące słońce, migoczące w oddali światła miasta. Sceneria niczym z filmów Hollywood. Już po chwili w ogóle nie pamiętasz, że jesteś Górach Świętokrzyskich czy w Kielcach. To właśnie baza noclegowa i wypadowa dla klientów biorących udział w jednym z dwóch spersonalizowanych programów  szkoleń pozwalającego w bezpiecznych warunkach sprawdzić potencjał modeli z Affalterbach. Dzisiaj my odgrywamy rolę klientów i możemy ocenić nowy pomysł Mercedesa na promocję modeli AMG.

Ale co tam hotel i urokliwe miejsce. Już nie mogę się doczekać na następnego dnia. Na torze w Miedzianej Górze czeka nas cały program szkoleń, jazd i testów. Będziemy mogli poczuć moc i możliwości samochodów ze stajni AMG. Właśnie na tym evencie klienci mogą to docenić w odpowiednio dobranych warunkach. Podczas zwykłej jazdy testowej nie ma na to najmniejszej szansy. Mercedes oferuje dwa programy. Pierwszy z nich - "AMG on Demand" - obejmuje 4-godzinny trening z zakresu bezpiecznej jazdy. Wszystkie ćwiczenia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, specjalnie przeszkolonych w siedzibie AMG w Affalterbach. Druga propozycja to relaksacyjny "Weekend SPA z Mercedes-Benz". Obejmuje 3-godziny z modelami AMG na Torze "Kielce", uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej paletę modeli Mercedes-Benz i przemierzyć wybranymi autami 150-kilometrowy szlak, wiodący przez urokliwe okolice Gór Świętokrzyskich. My mamy okazję poznać obydwa programy.

Mercedes C 63 AMG Coupe Black Series | Wideo

Nazajutrz podzielono nas na dwie grupy. Pierwsza, do której należałem  nie pojechała na tor tylko kabrioletami i coupe na objazdową trasę po górach. Do wyboru były wszystkie modele, które do takich wypadów idealnie się nadają - CL, E Cabrio, SL i czerwony SLK z silnikiem diesla. Oczywiście wylosowałem tego ostatniego. No nie, nie na to czekałem... Jednak jak się później okazało trasa i częste zmiany kierowcy sprawiły, że również ta część eventu przypadła mi do gustu. Po dobrych dwóch godzinach mała przerwa na obiad i jazda na tor. Kiedy widzisz dwa ustawione obok siebie SLS'y wiesz, że będzie fajnie. Pusta połać asfaltu, grupka przeszkolonych facetów zdolnych wyłapać i skorygować każdy twój najmniejszy błąd i współzawodnictwo - innymi słowy adrenalina i emocje. Ćwiczymy, zdawać by się mogło proste rzeczy, jak jazda w slalomie. Jednak instruktorzy podbijają poziom trudności, każąc ustawiać w slalomie auto pedałem gazu tak, żeby było szybsze i bardziej posłuszne. Później hamowanie w zakręcie z omijaniem przeszkody i na koniec wyścig na dochodzenie. Kawał dobrej zabawy i nauki. Później przesiadka do C63 AMG. Ćwiczymy hamowanie z omijaniem przeszkody na mokrej i bardzo śliskiej nawierzchni i jeździmy na czas po krętym torze kartingowym. W momencie kiedy jest liczony mój czas wychodzę dobrze z serii zakrętów, nabieram dużej prędkości, zbyt późno hamuję i... wypadam z toru. Ładny popis. Na pocieszenie usłyszałem, że gdybym nie wypadł zrobiłbym naprawdę dobry czas... tak, gdyby babcia miała wąsy.

200 używanych Mercedesów AMG - ZOBACZ!!!

Jest jeszcze deser. To pokazowy przejazd na fotelu pilota C 63 Coupé AMG Black Series. Prędkość rozwijana na torze Kielce w czasie pokazu dochodzi do 210 km/h. Instruktor jedzie szerokim slajdem w zakrętach, a na prostych, żeby nie było nudno też jedzie slajdem. Przez jeden dzień stałem się klientem Mercedesa, któremu oferuje się wyjątkową jazdę próbną. To głownie dla nich, ale nie tylko kierowany jest Mercedes-Benz Driving Events. Wykupić go może sobie każdy. Najlepsze w nim jest to, że poznacie modele AMG w sposób jaki nie pokaże wam żaden sprzedawca. Doświadczyć można możliwości i moc mając przy okazji dobra i bezpieczną zabawę. W dodatku Mercedes dobrał sobie znakomitych instruktorów, komunikatywnych i znakomicie umiejących poprawić styl jazdy. A zawsze jest coś do poprawienia...

.. ...

Program "AMG on Demand": elektryzujące doświadczenie Program "AMG on Demand" odbywa się w dwóch sesjach (porannej lub popołudniowej) i trwa 4 godziny. Intensywne testy aktualnej gamy modeli AMG połączone są ze szkoleniem teoretycznym i praktycznym, obfitującym w bogate know-how doświadczonych instruktorów. Zróżnicowany zakres ćwiczeń pozwala nie tylko zasmakować możliwości maszyn z Affalterbach, ale też poznać własne ograniczenia jako kierowcy i zyskać dodatkową pewność podczas prowadzenia samochodu. Każda sesja liczy 8 uczestników. Po odprawie w pięciogwiazdkowym Hotelu Odyssey i zapoznaniu się z informacjami teoretycznymi (m.in. właściwa pozycja za kierownicą, praca rąk, hamowanie oraz zasady bezpieczeństwa), przejeżdżają oni na Tor "Kielce" i przystępują do szkolenia praktycznego, w trakcie którego mają okazję poznać bliżej różne modele AMG (5 aut: 4 dla klientów plus C 63 Coupé Black Series do przejazdu co-drive z instruktorem). Lista prób obejmuje: - slalom ; - hamowanie awaryjne z jednoczesnym omijaniem przeszkody - pokonywanie zakrętu w połączeniu z pokazem działania elektronicznych systemów wspomagających; - próbę sprawnościową na torze kartingowym; - próbę szybkościową na pętli owalnej - zawody z pomiarem czasowym na torze kartingowym; - co-drive C 63 Coupé AMG Black Series z instruktorem. Podczas jazdy uczestnicy pozostają w kontakcie radiowym z instruktorami, którzy udzielają cennych wskazówek na temat operowania kierownicą i pedałami, właściwych punktów hamowania czy idealnej linii pokonywania zakrętu. Zależnie od trybu, spotkanie kończy się lub zaczyna popołudniowym lunchem. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy film oraz kominiarkę z przejazdu co-drive.

Program "Weekend SPA z Mercedes-Benz": pasja i relaks Drugi z programów to szansa na poznanie wyselekcjonowanych modeli z palety Mercedes-Benz i AMG, połączona z jazdą testową i zajęciami na Torze "Kielce". Weekendowy harmonogram obejmuje również wieczorny odpoczynek w zaciszu ekskluzywnego Hotelu Odyssey. Kameralna atmosfera stwarza doskonałą okazję do wymiany pasjonujących doświadczeń z entuzjastami motoryzacji. W każdej edycji programu "Weekend SPA z Mercedes-Benz" bierze udział 16-osobowa grupa uczestników (możliwe uczestnictwo osób towarzyszących). Mają oni do dyspozycji 9 aut (4 samochody AMG do ćwiczeń plus C 63 Coupé Black Series do przejazdu co-drive z instruktorem oraz 4 samochody Mercedes-Benz). Zajęcia teoretyczne i praktyczne za kierownicą modeli AMG wieńczy przejazd co-drive C 63 Coupé Black Series z instruktorem. Po obiedzie i prezentacji aut z palety Mercedes-Benz, uczestnicy wyruszają na Emotion Tour. 150-kilometrowy odcinek wiedzie przez malownicze zakątki Gór Świętokrzyskich, umożliwiając przetestowanie różnych modeli Mercedes-Benz na trasie szybkiego ruchu, krętej górskiej drodze i w warunkach miejskich. Piątkowy i sobotni wieczór to czas na odpoczynek i rekreację - na basenie, w saunie oraz w strefie SPA.

Mercedec klasy C - zobacz ile kosztują

Te samochody najczęściej kupują Polacy

Porsche Cayenne GTS - Pierwsza jazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.