Nowa Kia Sorento - pierwsze zdjęcia

Nowości Kii ciąg dalszy - tym razem Koreańczycy odmienili swój największy model w gamie - Sorento. Koreański SUV wygląda teraz znacznie, znacznie lepiej

Przed Wami flagowa limuzyna Kii

Nowe reflektory przednie z LED-owymi światłami pozycyjnymi, odmieniona klapa tylna ze zmodyfikowanymi światłami, inne zderzaki, więcej elementów lakierowanych w kolorze nadwozia i więcej wzorów felg - takie zmiany zewnętrzne przyniosła ze sobą nowa Kia Sorento. Całość jest bardzo spójna i nie wygląda już tak ociężale i topornie jak u poprzedniczki. Zmiany na duży plus. Chciałoby się zajrzeć do środka, ale Kia nie opublikowała jeszcze zdjęć wnętrza nowego SUV-a. Pozostaje nam wierzyć w zapewnienia producenta, który pisze:

Obok większych powierzchni wykonanych z materiałów miękkich w dotyku, wnętrze pięcio- lub siedmioosobowej kabiny zyska nowy zestaw wskaźników LCD i nową konsolę centralną z wyświetlaczem 7-calowym oraz - dla podkreślenia luksusowego charakteru modelu z przekładnią automatyczną - także nową konsolę podłogową z mieszkiem skórzanym selektora przełożeń o "wyprostowanym" skoku. Dostępna jest czarna lub beżowa, materiałowa lub skórzana tapicerka wnętrza, które rozświetlić może dodatkowo obszerne, panoramiczne okno dachowe (bez centralnej belki) z elektryczną blendą, oferowane w ramach wyposażenia opcjonalnego.

Nowa Kia Sorento trafi do salonów jesienią. Dla Koreańczyków jednym z najistotniejszych rynków będą Stany Zjednoczone.

Od czasu debiutu rynkowego w roku 2009 sprzedaż samochodów Kia Sorento drugiej generacji przekroczyła już w skali światowej 620.000 sztuk. Są one obecnie produkowane w Korei i USA, gdzie z liczbą 130.000 nowych nabywców uplasowały się w 2011 jako bestseller Kia już drugi rok z rzędu. Bardzo uważnie wsłuchiwaliśmy się w reakcje klientów, stąd też nowa Kia Sorento to ważny krok naprzód w międzynarodowej karierze tego pojazdu, a nie tylko zmiany typu kosmetycznego - powiedział Thomas Oh, wiceprezes Kia i dyrektor operacyjny (COO) International Business Division.

ZOBACZ TAKŻE:

Co powiesz na używaną Kię Sorento?

Kia ceni się coraz bardziej. Ceny nowego Cee'da startują od...

Nowa Kia Cee'd - test | Za kierownicą

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.