Chevrolet znów w górę. Tym razem o 150 proc.

Sprzedaż Chevroleta w kwietniu wzrosła względem tego samego miesiąca ubiegłego roku o 154 proc. Największym skokiem popularności cieszy się Captiva. Zdecydowało się na nią aż o 345 proc. więcej klientów niż przed rokiem

Za kierownicą Chevroleta Camaro | Wideo

Wszystkie samochody Chevroleta zanotowały w czwartym miesiącu roku ponad stuprocentowe wzrosty. Najpopularniejszym modelem w gamie amerykańskiej marki w Polsce pozostaje Aveo, które jednocześnie znalazło się na dziesiątym miejscu najpopularniejszych aut w naszym kraju (dane za marzec 2012 roku). Nowe Aveo i Aveo Classic sprzedały się w kwietniu w liczbie 472 egzemplarzy. To o 116 proc. więcej niż w kwietniu 2011 roku. Na drugie miejsce podium powrócił Spark z wynikiem 231 sprzedanych egzemplarzy, notując tym samym 208-procentowy wzrost.

Jeszcze większy skok zainteresowania zanotował Cruze. Choć znalazł się na trzecim miejscu w gamie Chevroleta, to poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 213 proc. Na nowego Cruze'a zdecydowało się w kwietniu 213 Polaków. Absolutnym rekordzistą jeżeli chodzi o poprawę wyników jest Captiva. SUV-a Chevroleta sprzedano co prawda 62-krotnie, ale to oznacza, że w porównaniu z kwietniem 2011 roku zdecydowało się na niego aż o 345 proc. więcej klientów.

Ogólna sprzedaż samochodów marki Chevrolet w kwietniu wyniosła 1116 egzemplarzy (wzrost o 154 proc.). To pozwoliło Chevroletowi na zajęcie dziesiątego miejsca w Polsce. Wynik zanotowany od początku br. też jest godny podziwu. Chevrolet zwiększył sprzedaż o 78 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Dzięki takim skokom Chevrolet posiada 4,75-procentowy udział w polskim rynku.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody z innej bajki | Chevrolet na świecie

Myślisz, że Camaro produkują w USA? To się mylisz. Gdzie produkuje się poszczególne modele?

Chevrolet - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.