Mercedes GLK odświeżony

Już w połowie roku pojawi się w sprzedaży odmłodzona wersja Mercedesa GLK. Ostre kształty zostały nieco zaokrąglone, poprawiono wyposażenie seryjne i zmodernizowano silniki. Premiera nowego SUV odbędzie się na "New York Auto Show"

Najmniejszy SUV Mercedesa preferował do tej pory kanciastą stylistykę. Teraz kanty i narożniki zostały nieco złagodzone. Widać to już po nowo wystylizowanym przednim pasie nadwozia. Reflektory mają nowy, bardziej łagodny kształt, zderzak otrzymał chromowany pałąk w stylu większego brata - klasy M. W  poprzedniku Mercedes zostawiał klientowi do wyboru pomiędzy przodem nazwijmy to cywilnym i takim w stylu offroad. Ten do miasta był prosty, wersja w teren miała mocno ścięty dół zderzaka. Pakiet "Off Road" będzie nadal dostępny, ale różnice zewnętrzne będą w kształcie nadwozia będą mniejsze niż do tej pory. W wersji "w teren" zniknie chromowany pałąk, a pojawi się bardziej odporny na zarysowania plastik. Z tyłu nowy model wyróżnia się światłami LED, nowym kształtem zderzaka i dolną osłoną wykonaną w zależności od wersji z tworzywa bądź chromu.

Do wyboru stoją nowe wzory felg 17-, 19- i 20- calowych. Dostępny będzie również pakiet AMG, w który składać się będzie z pięcioszprychowych felg, bardziej dynamicznych zderzakach, nowym wlocie powietrza, sportowym zawieszeniu i światłach LED do jazdy dziennej. Odświeżono wnętrze. Deska rozdzielcza może być wyłożona aluminium bądź drewnianą okładziną, w tym również ostatnio modnym o matowym zabarwieniu. Wiele detali (np. dysze powietrza) wykończono z lepszych materiałów. Nowy jest również monitor nawigacji, który teraz ma 17,8 cm przekątnej i możliwość łączenia się z internetem.

Wszystkie czteronapędowe Mercedesy GLK wyposażono w automatyczną skrzynię 7G-Tronic.W tych modelach drążek zmiany biegów powędrował na kolumnę kierownicy. W wersjach tylno napędowych, które mają sześciobiegową manualna skrzynię wszystko jest po staremu. Jedną z ciekawszych wersji silnikowych jest model GLK 350 CDI 4Matic. Jego silnik osiąga teraz 265 KM mocy (wcześniej 231 KM) i aż 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To pozwala na przyspieszenie do setki w czasie 6,4 sekundy!

Nowy GLK otrzymał systemy poprawiające bezpieczeństwo. Za dopłatą wyposażyć będzie można najmniejszego SUV z Stuttgartu w system kontrolujący zmęczenie kierowcy, utrzymujący auto pomiędzy liniami, tempomat z radarem odstępu czy automatyczny system parkowania. Zupełnie nowy jest system obserwacji okolicy auta podczas parkowania w obrębie 360 stopni. Za pomocą systemu czterech kamer możemy obserwować nasze auto patrząc na nie z góry.

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes GLK, które jedzie 322 km/h

0-100 km/h w 3,6 s - ZOBACZ WIĘCEJ

Mercedes GLK - ogłoszenia

https://moto.pl/MotoPL/1,88389,7365416,GLK__ktore_jedzie_322_km_h.html

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.