Salon Genewa 2012 | Infiniti Emerge-E Concept

W połowie lutego do sieci wyciekły szkice patentowe elektrycznego sportowca spod szyldu Infiniti. Na poglądowych ilustracjach auto nie wyglądało zbyt apetycznie. To dziwne, bo auto jest naprawdę ładne. Wystarczy spojrzeć na pierwsze oficjalne zdjęcia, które właśnie trafiły do sieci

Infiniti Essence - sportowa esencja

Chociaż nie należę do największych entuzjastów stylistyki Infiniti uważam, że ich najnowsze koncepcyjne dzieło prezentuje się wspaniale. Smukła linia boczna, pociągłe reflektory w przednich napompowanych nadkolach, potężne chromowane obręcze kół i nadwozie gustownie pocięte wlotami powietrza sprawiają, że Emerge-E może śmiało prezentować swoje wdzięki obok najpiękniejszych sportowych aut "made in Italia".

Na razie, niewiele wiadomo o rozwiązaniach technicznych, jakie kryją się pod atrakcyjnym nadwoziem. Firma zdradziła jedynie, że Emerge-E jest samochodem elektrycznym, wyposażonym w silnik spalinowy pełniący rolę generatora prądu. Ten ostatni, dla lepszego rozkładu mas, został umieszczony centralnie.

Nie wiemy, jakimi osiągami auto może się pochwalić, ale już w seryjnym modelu M35h Infiniti udowodniło, że umie pogodzić ekologię z emocjami. W tym świetle, nieco dziwnie może wyglądać prędkościomierz wyskalowany do 100 mil/h, ale przecież to tylko prototyp.

Elektryczny sportowiec zadebiutuje podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie? Czy trafi do produkcji seryjnej? Bardzo byśmy sobie tego życzyli.

Zapraszamy do galerii Infiniti Emerge-E .

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti FX Vettel Edition trafi do produkcji

Infiniti G37 od 182 900 zł

Infiniti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.