Fiat Freemont AWD - Miszmasz

Fiat poszerzył ofertę Freemonta o wersję z napędem AWD (All-Wheel Drive). Włosi zapewniają, że teraz samochód łączy w sobie cechy vana, SUV-a i samochodu osobowego

Samochody z innej bajki | Fiat w Ameryce Południowej

Fiat Freemont AWD jest wyposażony w sterowany elektronicznie napęd na cztery koła typu "On demand". Połączone z komputerem czujniki monitorują przyczepność wszystkich kół i rozdzielają między nimi moc w taki sposób, by zapobiegać poślizgom. Najnowsza odmiana Freemonta jest dostępna z dwulitrowym silnikiem diesla MultiJet II o mocy 170 KM i benzynowym, 3.6-litrowym V6 Pentastar (280 KM). Jednostki współpracują z nową, automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Bliska współpraca z Chryslerem wyszła włoskiej marce na dobre. Fiat Freemont, czyli Dodge Jurney, zgromadził w pół roku aż 25 tys. zamówień. Stał się również najlepiej sprzedającym się samochodem 7-osobowym na włoskim rynku. Najnowsza odmiana włosko-amerykańskiego vana najprawdopodobniej znacznie zwiększy zainteresowanie modelem. W Polsce od czerwca sprzedano 112 egzemplarzy Freemonta.

Fiat na razie nie podał cen "vano-SUV-o-osobówki".

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat 500L na pierwszych oficjalnych zdjęciach

Abarth z wnętrznościami KTM-a

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.