Salon Detroit 2012 | Dodge Dart ujawniony

Pierwszy w historii samochód grupy Chrysler bazujący na platformie koncernu Fiat ujrzał światło dzienne. Pod maskę przednionapędowego Darta początkowo trafią trzy silniki benzynowe, w tym 1.4-litrowy, turbodoładowany o mocy 160 KM

Dodge Challenger SRT8 392 | Galeria

Na początku grudnia prezentowaliśmy Wam teasery Dodge'a Darta . Wówczas informowaliśmy o gamie silnikowej, w której skład wejdą: turbodoładowany silnik 1.4 MultiAir o mocy 160 KM (konstrukcja włoska), 2-litrowa jednostka o wymownej nazwie TigerShark i mocy 160 KM (konstrukcja amerykańska) oraz największy motor TigerShark MultiAir o pojemności 2.4 litra i mocy 184 KM, który jest dziełem amerykańsko-włoskim. Teraz Amerykanie zdradzili znacznie więcej szczegółów dotyczących ich nowego sedana.

Miejscem produkcji Dodge'a Darta będą Stany Zjednoczone, a pierwsze jego egzemplarze zjadą z taśm w drugim kwartale tego roku. Samochód będzie dostępny w pięciu wersjach wyposażenia: SE, SXT, Rallye, Limited and R/T. Nowoczesna stylistyka wyraźnie nawiązuje do obecnych modeli Dodge'a - szczególnie tylna część nadwozia, która przypomina najnowsze wcielenie Chargera. Na liście wyposażenia dodatkowego znajduje się m.in. 8,4-calowy wyświetlacz dotykowy, będący największym ekranem montowanym w samochodach segmentu C.

Każdy z trzech silników będzie oferowany z jedną z trzech skrzyń biegów: 6-biegową manualną, 6-stopniową automatyczną lub dwusprzęgłowym automatem DDCT o tej samej liczbie przełożeń. Dodge zapewnia, - jak wszyscy producenci - że nowoczesne jednostki napędowe łączą w sobie przyjemność z dynamicznej jazdy z niewygórowanym apetytem na paliwo.

Zbudowany na zmodyfikowanej platformie Alfa Romeo Giulietty Dart został standardowo wyposażony w kilkanaście systemów zwiększających bezpieczeństwo, w których skład wchodzą m.in.: system wspomagający hamowanie, ruszanie ze wzniesienia, system kontroli trakcji, a także kamerę cofania.

Zapraszamy do galerii Dodge'a Darta .

 

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Dodge Viper z silnikiem 8.7 l V10

Dodge Caliber pod topór

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.