W kupie siła. Internauci bojkotują stacje paliw

Bezołowiowa 95 za mniej niż 3 zł/l to historia, ale nie tak odległa. Wystarczy cofnąć się o trzy lata. Szukając sposobu na tańsze paliwo, polscy kierowcy po raz kolejny próbują zmusić koncerny do obniżek cen. Jak? Na portalach społecznościowych i przez e-mail namawiają do bojkotu konkretnych stacji benzynowych

Gaz w dieslu? Czemu nie!

Pierwsza tego typu akcja miała miejsce kilka tygodni temu. Wtedy namawiano, by w ogóle nie tankować paliwa w jednym, konkretnym dniu. Efekt osiągnięto mizerny, by nie powiedzieć żaden. Kierowcy musieli zacisnąć pasa i samemu zadbać o mniejsze spalanie. Jak? Stosując choćby zasady eko-drivingu . Zdaniem ekspertów może to przynieść nawet 20 procentowe oszczędności. Tym razem jest inaczej. Bojkot konsumencki ma dotyczyć konkretnych stacji i obowiązywać przez dłuższy czas. Czy to może przynieść efekt? Trudno powiedzieć.

Pewne jest, że największym zainteresowaniem i skutecznością bojkoty konsumenckie cieszą się w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Nie walczy się tam jednak o obniżenie cen, ale o zaprzestanie kupna produktów danej marki. Wystarczy jeden mail lub wpis na portalu społecznościowym , by informacja rozniosła się w ekspresowym tempie. Powody są różne. Branża kosmetyczna bojkotowana jest za testy przeprowadzane na zwierzętach. Spożywcza za próby na niemowlakach i używanie niedozwolonych środków. Eksperci ostrzegają jednak przed zbiorową paniką. Nie ma, bowiem pewności, czy za bojkotem nie stoi konkurencja lub jakiś żartowniś.

Czy tym razem jest szansa na obniżenie cen paliw? A może lepiej zamontować w samochodzie instalację gazową? Gaz wciąż jest tańszy od benzyny czy ropy. A jeśli decyzja zakupowa, jakie auto wybrać, dopiero przed Tobą - podpowiadamy, które maluchy są najoszczędniejsze .

Przeczytajcie maila w sprawie bojkotu koncumenckiego, który krąży w sieci. Dotarł on także do nas.

Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!). Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 zł./ za litr , a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw jedynie się śmiali, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch firm paliwowych (do wiadomości redakcji). Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej, a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Ja wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... To jest ogólnoświatowa akcja. Ile potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 4 zł. /litr). Razem możemy to zrobić.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym sondażu.

Juliusz Szalek

ZOBACZ TAKŻE:

10 najlepszych aut dla studenta - poradnik

Ile czeka się na montaż instalacji LPG?

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne

Czy weźmiesz udział w bojkocie konsumenckim dot. stacji paliw?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.