Najoszczędniejsze maluchy

Najoszczędniejszym autem segmentu mini z silnikiem benzynowym jest Fiat Panda, który potrzebuje 4 litry na setkę. Co ciekawe po drugiej stronie osi pojawił się Abarth 500 spalający średnio 2,5 litra więcej

AutomaniakAutomaniak TVN Turbo Najlepszy program motoryzacyjny w Polsce

Przy obecnych cenach paliw i niekorzystnych prognozach coraz większą wagę przywiązujemy do spalania w samochodach. Dlatego sprawdziliśmy, które z oferowanych w Polsce modeli są najoszczędniejsze. Okazało się, że wg danych z hamowni maluchy potrzebują niewiele bo ok. 4 litry benzyny oraz 3,4 ltra ropy na 100 km.

Smart FortwoSmart Fortwo fot. Daimler

Wśród silników benzynowych najmniej spala Fiat Panda -  jedynie 4 litry na setkę, a najwięcej Abarth 500 - 6,5 litra. Wśród diesli zwyciężył Smart Fortwo, który potrzebuje tylko 3,4 litra 100 km. Najbardziej spragnione oleju napędowego są Fiat Panda i Ford Ka (4,2 l/100 km).

Nowy Ford KaNowy Ford Ka Ford

Nasze zestawienie oparliśmy na danych fabrycznych. Bo choć podawane przez producenta informacje o zużyciu paliwa (warunki laboratoryjne) mocno obiegają od rzeczywistego spalania (szczególnie w Polsce) do porównania jak najbardziej się nadają. Zobaczcie sami.

Źródło: samar.pl Opr. Przemysław Kostecki

ZOBACZ TAKŻE:

5 zł za litr benzyny. Już jest i wciąż rośnie

Obniż zużycie paliwa o 20 proc.

Ile osób mieści się w aucie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.