Pojedynek używanych: Scenic vs Zafira

Kiedyś i Fiat 126p służył jako samochód rodzinny. Dziś wielodzietna komórka społeczna często nie wyobraża sobie życia bez przestronnego minivana. Rozsądnym wyborem są już auta klasy kompakt, jednak na które się zdecydować? Dziś do pojedynku staje Scenic i Zafira

Renault Scenic

Jego większy brat Renault Espace był europejskim pierwowzorem nowoczesnego samochodu wielkopojemnego, zwanego potocznie minivanem. Scenic pojawił się w 1996 roku i uzupełnił ofertę w klasie kompaktów. Od tej pory w Europie nastąpił bum na nieduże minivany. Druga generacja Scenica wniosła dwa warianty nadwozia do wyboru: krótkie pięciomiejscowe i dłuższe siedmiomiejscowe. Auto jest atrakcyjne wizualnie, ale trapione wieloma drobnymi awariami.

Opel Zafira

Kiedy pojawił się na rynku w 1999 roku można było powiedzieć, że odznacza się prostą elegancją. Zafira pierwszej generacji spokrewniona była z Astrą II i to było widać po jej wyglądzie. Zaletą w stosunku do konkurencji miały być dodatkowe fotele chowane pod podłoga bagażnika dla szóstego i siódmego pasażera. Pod względem awaryjności Zafira wypada podobnie do francuskiego konkurenta i cierpi na szereg drobnych awarii.

Które jest lepsze? Zdecyduj w sondażu poniżej.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Pojedynek używanych | VW Passat (B5) vs Toyota Avensis (I)

Pojedynek używanych | Clio vs Punto

Fiat Multipla - ogłoszenia

Które auto używane jest lepsze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.