Salon Frankfurt 2011 | Lamborghini Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale

Uliczne Gallardo jeszcze nigdy nie było tak drapieżne. Lekkie, piekielnie mocne i wykorzystujące podzespoły kuzyna z torów wyścigowych

Choć w historii modelu Gallardo były już dziesiątki limitowanych edycji, żadna nie wyglądała tak zadziornie jak LP 570-4 Super Trofeo Stradale. Olbrzymie wloty powietrza w przednim zderzaku, pokrywa silnika z wielkimi "skrzelami", pokaźny dyfuzor w tylnym zderzaku, regulowane tylne skrzydło i felgi z tak cienkimi ramionami, że ciężko odgadnąć ich kolor nie pozostawiają złudzeń, że mamy do czynienia z prawdziwym drogowym zawadiaką. Jeśli jednak ktoś ma wątpliwości, niech zajrzy do środka. Wyflokowana, dwukolorowa deska rozdzielcza, mięsista kierownica, odchudzone fotele i wszędobylskie włókno węglowe to znak, że auto zostało stworzone z myślą o bardzo ostrej jeździe.

Zaczęło się! Premiery salonu IAA 2011

Zbudowane na bazie torowej odmiany modelu (seria Lamborghini Blancpain Super Trofeo) napędzane jest wolnossącym V10 o pojemności 5,2 litra. Silnik rozwija moc 570 KM (przy 8000 obr./min.) oraz 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego (przy 6500 obr./min.). Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem sześciostopniowej, zautomatyzowanej skrzyni biegów, której przełożenia zmieniać można za pośrednictwem łopatek umieszczonych przy kierownicy. Ważące 1340 kg Gallardo do setki rozpędza się w czasie 3,4 sek., siedem sekund później potrafi już mknąć z prędkością 200 km/h, a przestaje przyspieszać dopiero przy 320 km/h. Za wytracanie prędkości odpowiedzialny jest układ hamulcowy składający się z 365-milimetrowych tarcz i ośmiotłoczkowych zacisków na przedniej osi oraz 356-milimetrowych tarcz i zacisków z czterema tłoczkami na osi tylnej.

Lamborghini zbuduje tylko 150 egzemplarzy ulicznego wojownika. Auto będzie dostępne w kolorze czerwonym (nowy lakier Rosso Mars), szarym (Grigio Telesto) albo białym (Bianco Monocerus). Cena nie została jeszcze ujawniona.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Jak (nie) tunignować Gallardo

Gallardo Spyder w wersji fitness

Lamborghini Gallardo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA