Pojedynek używanych | Civic vs Corolla

Siódma generacja Civica i dziewiąta generacja Corolli nie należą do najpiękniejszych kompaktów na rynku. Ale obydwa odznaczają się ponadprzeciętną bezawaryjnością co stanowi ich główny atut. Które z nich lepiej wybrać - dobrze prowadzącą się Hondę, czy mającą niemal nieskażoną reputację Toyotę? Zdecydujcie sami

Oprócz mało kłopotliwej eksploatacji obydwa modele łączy jeszcze parę innych szczegółów. Zarówno Honda, jak i Toyota oferowały te modele w różnych wersjach nadwoziowych. Chętni na używane auto mają teraz spory wybór. Gamę otwierają trzydrzwiowe hatchbacki, u Hondy jest wyraźnie niższa, niż pięciodrzwiowy odpowiednik. W Toyocie różnica to tylko dodatkowa para drzwi. Zwolennicy klasycznych sedanów też  znajdą coś dla siebie. Obaj producenci postarali się o inną stylistykę małych limuzyn w stosunku do hatchbacków. Toyota miała jeszcze kombi - tu Honda oddaje zwycięstwo walkowerem.

Honda Civic (2001-2005)

Główne problemy sprawia włącznik świateł, a słabe elementy zawieszenia szybko dają o sobie znać. Trzeba też pamiętać o wymianie paska rozrządu jeśli auto nie ma udokumentowanej historii serwisowej.

Toyota Corolla (2001-2007)

Toyota ma lepsze notowania w rankingach TUV i Dekry od Hondy, ale nie brakuje opinii, że starsze modele były lepsze. W 9. generacji szwankują przewody zapłonowe, a w skrzyniach zautomatyzowanych MMT mogą pojawić się problemy z elektronicznym układem sterującym.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Pojedynek używanych | Fabia vs Yaris

Pojedynek używanych | Golf vs Focus

Honda Civic - ogłoszenia

Toyota Corolla - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.