Maciej Steinhof na czele stawki!

Maciej Steinhof zdecydował, że w nadchodzącym sezonie ponownie wystartuje w europejskiej serii wyścigowej ADAC VW Polo Cup. Już wiadomo, że krakowianin pojedzie z najniższym numerem w stawce - 2. Ambitny zawodnik zamierza w tym sezonie walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej!

W zeszłym sezonie Steinhof, debiutujący na zagranicznych torach, zajął 5. pozycję w ADAC VW Polo Cup, wygrywając 2 wyścigi - na brytyjskim torze Brands Hatch i na niemieckim Sachsenringu (w ulewnym deszczu!). Do ostatniego wyścigu Steinhof, który wcześniej zaliczył dwa sezony w polskim pucharze wyścigowym Kia Picanto, walczył o 3. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jak się okazało niedawno, w tym sezonie w ADAC VW Polo Cup nie wystartuje pierwszych czterech zawodników z sezonu 2008, gdyż przenieśli się oni do innych serii wyścigowych. W związku z tym najniższy numer startowy 2 (1 jest zarezerwowana dla mistrza) otrzymał ku swej radości Maciej Steinhof.

Numer zobowiązuje, więc zamierzam walczyć o wygraną - mówi 23-letni Maciej Steinhof. - W zeszłym sezonie przecierałem szlaki, uczyłem się na biegu wyścigów na prawdziwie profesjonalnym poziomie. ADAC VW Polo Cup to szkoła dla młodych wilków, tu nie ma amatorów, każdy chce wygrać. Czołówka ma naprawdę wysokie umiejętności. Myślę, że udało mi się całkiem dużo zwojować. Zrobiłem postęp w porównaniu do moich startów w Polsce i teraz zamierzam to wykorzystać. Cały czas rozwijam swoje umiejętności, trenuję refleks i koncentrację, wzmacniam się także fizycznie. Mam nadzieję, że to przyniesie efekty już podczas pierwszych wyścigów.

W tym roku ADAC VW Polo Cup będzie się składać z 9 eliminacji, które zostaną rozegrane wraz ze słynną serią wyścigową DTM (oczywiście starty odbędą się o innych godzinach), której zmagania obserwują dziesiątki tysięcy kibiców i gdzie ścigają się byli kierowcy Formuły 1. Nowością jest wyścig na torze w Barcelonie, gdzie do niedawna jeździła Formuła 1. Po raz kolejny zawodnicy pojawią się też na dwóch słynnych torach niemieckich - Nurburgring i Hockenheimring.

Kalendarz 2009

17.05 Hockenheim

30-31.05 EuroSpeedway Lausitz (2 wyścigi)

28.06 Norisring

1-2.08 Oschersleben (2 wyścigi)

16.08 Nurburgring

20.09 Barcelona

25.10 Hockenheim

informacja: Good News

Samochody: Kia Picanto - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.