To aż 67 proc. sprzedaży. "Zdrowa" elektryfikacja? Toyota udowadnia, że można

W pierwszym półroczu 2022 roku Toyota odnotowała sprzedaż hybryd w liczbie prawie 27,5 tysiąca sztuk. Przekłada sie to na 67 proc. całkowitej sprzedaży japońskiej marki. Na pierwszym miejscu sprzedażowego rankingu uplasował się dobrze znany model.


Od stycznia tego roku marka z "Kraju kwitnącej wiśni" dostarczyła klientom dokładnie 27 444 samochodów hybrydowych. Oznacza to, że udział hybryd w ogólnej sprzedaży wynosi 67 proc. Co interesujące - w całym 2021 roku hybrydy stanowiły 57 proc. sprzedaży.

Corolla znowu na szczycie sprzedaży

Pod względem popularności na szczycie zestawienia sprzedaży nadal znajduje się Toyota Corolla. Od początku roku sprzedano 8073 sztuk jej hybrydowych wersji.

Dla przypomnienia - aktualnie w gamie silnikowej znajdują się dwie tego typu opcje. Pierwsza z nich - 1,8 l Hybrid - dysponuje łączną mocą układu wynoszącą 122 KM oraz 163 NM momentu obrotowego. Oprócz niej klienci mogą wybrać zdecydowanie mocniejszą 2,0l Hybrid Dynamic Force. Ta z kolei generuje łącznie 184 KM, dysponując 202 NM momentu obrotowego.

Na drugim miejscu C-HR, tuż za nim RAV4

Na kolejnym miejscu rankingu sprzedaży zelektryfikowanych pojazdów marki plasuje się model C-HR. Miejski SUV jest oferowany wyłącznie z napędem hybrydowym. W jego przypadku w ręce klientów trafiło 6160 sztuk. 

Model C-HR zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży hybryd.Model C-HR zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży hybryd. Fot. Toyota

Hybrydowe podium zamyka RAV4. W pojazdach sprzedanych od początku roku w 85 proc. przypadków pracuje napęd hybrydowy. Do końca czerwca Toyota przekazała klientom 5171 sztuk zelektryfikowanego SUV-a.

Reszta stawki plasuje się następująco:

  • Yaris Hybrid - 2911 sztuk (47 proc. udziału w całkowitej sprzedaży modelu),
  • Yaris Cross Hybrid - 2802 sztuk (82 proc. udziału),
  • Camry - 1304 sztuk,
  • Highlander - 1009 sztuk.

Historia hybryd Toyoty w Polsce

Polska historia hybryd Toyoty zaczyna się w 2004 roku, kiedy do sprzedaży trafił Prius. W 2010 roku zelektryfikowany napęd zawitał także w modelu Auris, a dwa lata później w Yarisie.

Prius jest prekursorem napędu hybrydowego w pojazdach Toyoty. W Polsce był oferowany od 2004 roku.Prius jest prekursorem napędu hybrydowego w pojazdach Toyoty. W Polsce był oferowany od 2004 roku. Fot. Toyota

Do tej pory do rąk polskich klientów trafiło 178 448 zelektryfikowanych pojazdów japońskiej marki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.