Odświeżony Jeep Compass wjeżdza do salonów. Poznaliśmy cennik SUV-a

Jeep Compass z przytupem rozpoczyna 2024 rok. SUV oferowany jest w czterech wyróżniających się wersjach wyposażenia oraz trzech wariantach napędu hybrydowego. Jak prezentuje się cennik? Na najtańszy egzemplarz trzeba przygotować przynajmniej 159 tys. złotych.

Jeep Compass stawia na elektryfikację. Od teraz oferowany jest tylko z hybrydami pod maską. Mowa o wariancie e-Hybrid opartym na półtoralitrowym, 130-konnym silniku 1.5 GSE T4, oraz dwóch wersjach Plug-in Hybrid 4xe (jednostka 1.3 Turbo), o mocach systemowych 190 KM i 240 KM. W przypadku opcji e-Hybrid napęd przekazywany jest na przednią oś, natomiast wersje plug-in oferowane są z napędem 4x4.

Zobacz wideo

Jeep Compass. Standardowe wyposażenie

Na pokładzie Compassa w standardzie znajdziemy 10,25-calowy, kolorowy panel zegarów (TFT) oraz 10,1-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, nowy pięciokrotnie szybszy system Uconnect 5 z bezprzewodowym Apple CarPlay i Android Auto oraz bezprzewodową ładowarkę. Dodatkowo producent postanowił wprowadzić ponad 80 funkcji bezpieczeństwa i ochrony w tym system wykrywania zmęczenia kierowcy, system automatycznego hamowania z rozpoznawaniem pieszych/rowerzystów, asystenta pasa ruchu i system wykrywania pojazdów i przeszkód podczas parkowania.

Jeep Compass MY2024.Jeep Compass MY2024. Fot. Stellantis

Jeep Compass MY2024.Jeep Compass MY2024. Fot. Stellantis

Jeep Compass w czterech wariantach wyposażenia

Jeep Compass z roku modelowego 2024 dostępny jest w czterech wersji wyposażenia:

  • Altitude,
  • Summit,
  • Overland,
  • Trailhawk.

Wersja wyposażenia „Attitude" wyróżnia się reflektorami full LED z charakterystyczną, chromowaną ramką świateł do jazdy dziennej, 18-calowymi aluminiowymi felgami i czarną, błyszczącą obudową lusterek. W środku znajdziemy fotele z materiałowo-winylową tapicerką, sześciostopniową regulacją manualną i dwukierunkową regulacją oparcia w odcinku lędźwiowym. Oprócz tego klienci otrzymają elektrycznie regulowane, podgrzewane lusterka, adaptacyjny tempomat oraz bezkluczykowy system Keyless Go.

Wariant Summit poznamy po 19-calowych felgach, czarnym dachu, światłach przeciwmgielnymi LED, przyciemnianych szybach czy też relingach dachowych. We wnętrzu rozsiądziemy się w wentylowanych skórzanych fotelach, które regulowane są elektrycznie w ośmiu kierunkach. Na wyposażeniu znalazł się także alarm oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Jeep Compass MY24.Jeep Compass MY24. Fot. Stellantis

Overland to już opcja dla osób, poszukujących nieco uterenowionego i pozbawionego zbytecznych "bajerów" wariantu. Otrzymamy 17-calowe czarne felgi, zderzak w stylu off-road oraz zwiększony prześwit. Standardowe wyposażenie obejmuje światła przeciwmgielne LED i relingi dachowe. Wnętrze wykończono z kolei łatwą do czyszczenia tapicerką.

Topowa wersja Trailhawk podkreśla możliwości off-roadowe samochodu. Tu także znajdziemy czarne 17-calowe felgi, czarny dach, przyciemniane szyby, reflektory LED oraz charakterystyczną naklejkę na masce. Zadbano takżę o zamontowanie płyty ochronnej dla skrzyni biegów, przedniego zawieszenia oraz skrzyni rozdzielczej, systemu Select-Terrain z trybem Rock (Skały). Ciekawostką jest podłoga bagażnika o regulowanej wysokości. Samochód został również wyposażony w alarm oraz przednie i tylne czujniki parkowania oraz skórzane fotele.

Jeep Compass MY24.Jeep Compass MY24. Fot. Stellantis

Jeep Compass MY24.Jeep Compass MY24. Fot. Stellantis

W spersonalizowaniu nowego Jeepa Compassa MY24 mają pomóc trzy różne pakiety, z których każdy spełnia określoną "misję":

  • Pakiet Bezpieczeństwo został zaprojektowany w celu uatrakcyjnienia jazdy zarówno w mieście, jak i w terenie, stawiając bezpieczeństwo jako priorytet. Pakiet oferuje m.in., funkcję monitorowania martwego pola, kamerę 360°, asystenta parkowania oraz światła powitalne w lusterkach.
  • Pakiet Premium ma zapewnić przede wszystkim komfort. Obejmuje nawigację, otwieraną ruchem stopy pokrywę bagażnika, informacje na temat ruchu drogowego, bezprzewodową ładowarkę i nowy system autonomicznej jazdy drugiego poziomu.
  • Pakiet Zima, jak sama nazwa wskazuje, ma pomóc radzić sobie w tej niesprzyjającej porze roku. Oferuje podgrzewane przednie fotele i kierownicę, funkcję odmrażania przedniej szyby oraz wielosezonowe maty podłogowe. Dwupanelowy panoramiczny dach jest dostępny jako wyposażenie opcjonalne.

Jeep Compass. Ceny

Ceny nowego Compassa zaczynają się od kwoty 159 tys. zł. Za taką sumę otrzymamy egzemplarz w podstawowej wersji e-Hybrid i bazowym wyposażeniem Altitude. Z tym samym napędem, jednak w bogatszym wariancie Summit, SUV został wyceniony na 179 900 zł. W przypadku słabszej wersji Plug-in Hybrid 4xe ceny zaczynają się już od 199.900 zł. Na topowego 240-konnego "plug-ina" musimy przygotować przynajmniej 203 800 zł (wersja Overland). W artykule wykorzystano zdjęcia producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.