Polski debiut Mercedesa-AMG C 63 S E Performance. Poznaliśmy ceny najmocniejszej Klasy C

Mercedes-AMG C 63 S E Performance w końcu zawitał do Polski. Hybrydowa bestia ze stajni AMG to najmocniejsza Klasa C w historii, a w związku z tym, nie należy do najtańszych.

Niestety, za magiczną liczbą 63 w nazwie od dawna już nie kryje się mocarne V8 o pojemności 6,3 litra. Nie ma tu nawet czterolitrowej jednostki znanej z poprzedniej generacji. Nową C Klasę od AMG napędza teraz dwulitrowa rzędowa czwórka. Współpracując z silnikiem elektrycznym, generuje zawrotne 680 KM mocy! Moment obrotowy jest równie kosmiczny - 1020 Nm. Wszystko to pozwala na sprint do setki w 3,4 sek! Więcej informacji dotyczących cen nowych samochodów znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Mercedes-AMG C 63 S E Performance. Ponad pół miliona na kółkach

Za takie osiągi trzeba jednak odpowiednio słono zapłacić. W przypadku sedana cena rozpoczyna się od kwoty 539 200 zł. W przypadku kombi na zakup trzeba przeznaczyć przynajmniej 545 900 zł. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. w pełni zmienny napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+ z trybem Drift, skrętną tylną oś oraz osiem programów jazdy AMG. Ponadto otrzymujemy 20-calowe obręcze kół AMG z lekkich stopów, ogumienie w mieszanych rozmiarach, system informacyjno-rozrywkowy MBUX z charakterystycznymi dla AMG funkcjami i grafikami, kierownicę AMG Performance, reflektory DIGITAL LIGHT oraz system parkowania z zestawem kamer 360.

Oczywiście, dla bardziej wymagających Mercedes przygotował bogaty wybór opcji. Należą do nich na przykład:

  • zewnętrzny pakiet AMG karbon - 16 981 zł
  • pakiet aerodynamiczny AMG - 10 074 zł
  • pakiety AMG Night i AMG Night II - 5469 i 3166 zł
  • pakiet AMG Premium Plus (m.in. dach panoramiczny, system nagłośnienia Burmester 3D surround, wyświetlacz head-up, reflektory DIGITAL LIGHT z funkcją projekcji) - 20 781 zł
  • pakiet foteli AMG Performance Advanced - 12 376 zł
  • pakiet asystenta jazdy Plus (PRE-SAFE, Aktywny asystent odległości DISTRONIC, PRE-SAFE® impulse side) - 13 988 zł
  •  AMG Real Performance Sound - 3166 zł

Specjalna edycja dla fanów F1

Mercedes przygotował także limitowaną serię dla fanów Formuły 1, czyli AMG F1 Edition, która będzie dostępna jedynie przez rok od rozpoczęcia sprzedaży. Edycja, która wiąże się z dopłatą ponad 85 tys. zł, wyróżnia się lakierem Manufaktur w kolorze alpejskiej szarości, z charakterystycznymi foliami z logo AMG i gradientem kolorów od szarego do czarnego po bokach. Smaczkiem są także czerwone linie ozdobne, a także 20-calowe kute obręcze AMG z pięcioma podwójnymi ramionami w kolorze matowej czerni. Ich czerwone ranty nawiązują do kolorystyki kół oficjalnego samochodu medycznego F1 FIA, dostarczanego przez Mercedes-AMG.

We wnętrzu również zastosowano kontrast czerwieni i czerni. Fotele AMG Performance są obite czarną skórą nappa Exclusive z czerwonymi przeszyciami i emblematami AMG wytłoczonymi na zagłówkach. Do tego dochodzą czerwone pasy bezpieczeństwa oraz elementy ozdobne AMG z włókna węglowego, także  z czerwoną nicią. W motyw kolorystyczny wpisują się także kierownica AMG Performance obszyta skórą nappa i mikrofibrą DINAMICA z czerwonymi przeszyciami oraz listwy progowe AMG z podświetlanym na czerwono napisem AMG.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.