Coraz bliżej nowy i ważny odcinek S11. Kępno zyska obwodnicę

Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wysłano dokumenty przetargowe niezbędne do zaprojektowanie i wybudowanie drugiej jezdni obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Inwestycja ma powstawać w latach 2024 - 2027.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rozpoczęty przetarg dotyczy stworzenia projektu oraz budowy drugiej jezdni na odc. ok. 4 km, jadąc od strony północnej na odcinku Kępno Wschód — Baranów. Inwestycja obejmie również obiekty pod drugą jezdnię nad drogą powiatową nr 5704P i linię kolejową nr 272.

Zobacz wideo Kierująca volkswagenem jechała pod prąd drogą ekspresową S19

Niebawem rozpoczęcie prac. Koniec w 2027 roku

Inwestycja realizowana będzie w latach 2024 - 2027 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. wraz ze wsparciem środków unijnych.

Połowa września przynosi dobre wiadomości dla drogi S11. Po podpisaniu umowy na ostatni odcinek w woj. zachodniopomorskim oraz ogłoszeniu przetargu na odcinek Kępno – Olesno, przychodzi czas na przetarg na dobudowę drugiej jezdni na odcinku samej obwodnicy Kępna w woj. wielkopolskim. Ta realizowana etapami obwodnica zyska pełen przekrój 2+2, dzięki czemu przejazd nią stanie się jeszcze bardziej komfortowy i bezpieczny

- poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber

S11 się rozrośnie. Obejmie cztery województwa

Jednocześnie trwają prace projektowe nad budową trasy S11 od granicy z woj. zachodniopomorskim do granicy z woj. opolskim. Długość projektowanej S11 w woj. wielkopolskim wyniesie około 280 km i podzielono ją na następujące odcinki:

  1. Szczecinek – Piła o długości około 59 km,
  2. Piła – Ujście o długości około 20 km,
  3. Ujście – Oborniki o długości około 43 km,
  4. Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik o długości około 22 km,
  5. Kórnik – Jarocin o długości około 43 km,
  6. Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości około 57 km,
  7. Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.

Do 2030 roku cała trasa S11 połączy Pomorze Środkowe przez Piłę, Poznań i Kępno z Aglomeracją Śląską. Wraz ze zrealizowaniem wszystkich odcinków jej łączna długoś wyniesie około 550 km (obecnie kierowcy mają do dyspozycji ponad 150 km). Nad częścią z nich trwają albo prace projektowe, albo trwają czynności przygotowawcze. 

W nadchodzących latach pokonanie trasy z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie na połączeniu z autostradą A1 zajmie samochodem osobowym nieco ponad 5 godz. Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad — Oddział Poznań

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.