Szałowy Bentley Batur Convertible. Powstanie 16 wyjątkowych egzemplarzy

Bentley Batur Convertible to kolejny limitowany samochód brytyjskiej marki. Dwuosobowy pojazd z otwartym nadwoziem, napędzany silnikiem W12 o mocy 740 KM, powstanie w zaledwie 16 egzemplarzach.

Bentley Batur Convertible opracowany przez oddział Bentley Mulliner zajmujący się fascynującymi projektami i konfiguracjami aut, jest następcą modeli Batur Coupe i Bacalar Barchetta. Możliwość nabycia tego pojazdu otrzyma bardzo wąska grupa klientów, którzy będą mogli skorzystać z niemal nieograniczonych możliwości personalizacji pojazdu. Każdy z 16 egzemplarzy zostanie dostosowany dokładnie do gustu właściciela, przy pomocy działu Mulliner.

Elementy ozdobne dekorowane złotem

Do interesujących opcji należą drukowane w 3D wstawki z różowego złota w dekorach wnętrza, stworzone we współpracy z doświadczonymi złotnikami. Liczba dostępnych opcji kolorystycznych podobno jest nieskończona. Demonstracyjny pojazd oznaczony numerem #0 został polakierowany kolorem Vermillion Gloss i Satin połączonym z akcentami z włókna węglowego oraz detalami malowanymi w kolorze Gloss Dark Titanium.

Jak sama nazwa wskazuje, Batur w wersji kabriolet jest przeprojektowaną stylistycznie odmianą nadwozia coupe. Główne zmiany dotyczą tylnej części auta. Do najważniejszych elementów zalicza się zintegrowany z klapą bagażnika spojler typu "kaczy ogon", niestandardowy projekt pokrywy pojemnika elektrycznie składanego miękkiego dachu, czy ciekawy wzór potężnych felg aluminiowych. Warto też zaznaczyć, że Batur Convertible w przeciwieństwie do Continentala GTC, na którym tak naprawdę bazuje, nie jest pojazdem czteromiejscowym. Twórcy postawili na bardziej sportowy układ dwumiejscowy, co sprawiło, że sylwetka samochodu jest jeszcze bardziej szałowa i zarazem pełna elegancji. 

 

Jeden z ostatnich Bentleyów z W12

Oprócz swojego indywidualnego charakteru, Batur Convertible będzie jednym z ostatnich Bentleyów wyposażonych w 6-litrowy silnik benzynowy W12 z podwójnym turbodoładowaniem. Fabryka zakończy produkcję silnika W12 latem tego roku po 20 latach rozwoju. Jednostka napędowa w modelu Batur Convertible wytwarza moc 740 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Firma nie podaje osiągów samochodu oraz nie ujawnia cen. Nieoficjalnie mówi się, że każdy z 16 egzemplarzy będzie kosztować ponad 2 miliony funtów (2,5 miliona dolarów). W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.