Ostatnie spalinowe sportowe auto Jaguara. Oto pożegnalny F-Type ZP Edition

Jaguar upamiętnia koniec swojej linii samochodów sportowych z napędem spalinowym. W 2024 roku pojawi się ekskluzywna, limitowana edycja Jaguara F-Type, inspirowana kultowymi wyścigowymi autami z lat 60.

Jaguar rozpoczyna najodważniejszą transformację w swojej historii. Po ponad 75 latach produkcji samochodów sportowych, brytyjska marka premium jest coraz bliżej stania się marką w pełni elektryczną. Zmiana ta ma nastąpić w 2025 roku. W związku z nadchodzącą rewolucją, Brytyjczycy postanowili przypomnieć wyścigowe Jaguary E-Type lat 60. XX wieku, które posłużyły jako inspiracja do stworzenia ostatecznej, limitowanej edycji Jaguara F-Type.

Jaguar F-Type ZP Edition tylko z V8

W ostatnim roku produkcji Jaguara F-Type, czyli już w 2024, firma zbuduje 150 egzemplarzy modelu F-Type ZP Edition. Edycja ta zostanie oparta o model z silnikiem V8 o mocy 575 KM i 700 Nm i napędem na wszystkie koła. W pojeździe tym przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 3,5 sekundy.

Auto będzie do wyboru z nadwoziem Coupe lub Cabrio, w jednej z dwóch specyfikacji przygotowanych przez ekspertów ds. personalizacji z SV Bespoke. Ulepszenia SV Bespoke obejmują unikalne wnętrza, wykończenie kół, ręcznie malowane zaokrąglenia drzwi w wyścigowym stylu, branding F-Type ZP Edition i tabliczkę znamionową "Jeden ze 150".

Jaguar F-Type ZP EditionJaguar F-Type ZP Edition Fot. Jaguar

Dwie wersje kolorystyczne

Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne F-Type ZP Edition, nawiązujące do pierwszych zwycięskich w wyścigach Jaguarów E-Type "Project ZP" przeprowadzonych wkrótce po wprowadzeniu modelu na rynek w 1961 roku: lakier Oulton Blue Gloss z wnętrzem ze skóry duotone Mars Red i Ebony lub lakier Crystal Grey Gloss z wnętrzem ze skóry dwukolorowej w kolorze granatowym i hebanowym. Obydwa modele mają ręcznie malowane okrągłe drzwi w kolorze Porcelain White Gloss na drzwiach i obramowania osłony chłodnicy w kolorze Porcelain White Gloss.

Unikalne wnętrza z poziomymi żłobieniami siedzeń, akcenty zewnętrzne w kolorze Gloss Black i zaciski hamulcowe w kolorze Gloss Black to uzupełnienie ekskluzywnych detali. Koła to 20-calowe kute felgi aluminiowe Gloss Black Diamond Turned.

Zobacz wideo Dolnośląscy policjanci odzyskali luksusowe auto skradzione na terenie Niemiec
Więcej o:
Copyright © Agora SA