Zabronione "wy軼igi s這ni" na A4 na celowniku ITD. Bloczki mandatowe posz造 w ruch

Na wybranych odcinkach autostrady A4 kierowc闚 samochod闚 ci篹arowych obowi您uje zakaz wyprzedzania. Niestety, niekt鏎zy truckerzy nie stosuj si do niego, co pokazuj wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektor闚 ITD.

W środę 22 lutego, na odcinku autostrady A4 pomiędzy zjazdem do Kątów Wrocławskich i zjazdem do Strzegomia, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z WITD Wrocław oraz z Biura Kontroli Opłat Elektronicznych GITD przeprowadzili akcję dynamicznych kontroli ci篹ar闚ek. Patrolując trasę, zwracali szczególną uwagę na ciężarówki wyprzedzające inne pojazdy na obowiązującym zakazie.

Więcej o kontrolach na polskich drogach przeczytasz na stronie Gazeta.pl

W trakcie kilkugodzinnych działań zatrzymali 15 kierowców, którzy dopuścili się tego wykroczenia, a 14 ukarali mandatami. Jak przekazało ITD "jeden z kierujących odmówił przyjęcia mandatu, więc zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu".

OFERTY AVANTI24.PL: Modowe inspiracje znajdziesz na Avanti24.pl

W trakcie działań inspektorzy wykryli również kilka innych wykroczeń i naruszeń przepis闚 transportowych m.in. nieprzestrzegania norm czasu pracy kierowcy. Wstrzymali też przejazd pojazdu nienormatywnego bez wymaganego w tym przypadku zezwolenia. Zatrzymali także ciężarówkę, która miała zamontowane zbiorniki paliwa o zbyt dużej pojemności (naruszenie przepisów umowy ADR).

Zobacz wideo

Bilans akcji to 21 mandatów nałożonych na kierowców, jeden wniosek o ukaranie do sądu i sporządzenie dokumentacji w celu wszczęcia 8 postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Za wykryte naruszenia przepisów transportowych grożą im kary pieniężne.

Zgodnie z aktualnym taryfikatorem za niezastosowanie się do znaków B-25 "zakaz wyprzedzania" i B-26 "zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe" grozi mandat w wysokości 1000 zł (2000 zł w przypadku recydywy) oraz 15 punktów karnych.

OFERTY AVANTI24.PL: Idealny sweter na wiosnę za 30 złotych! Ten model z Pepco jest ponadczasowy

Wi璚ej o: