Kierowcy busów dostali nauczkę. Muszą odczekać kwartał na możliwość jazdy

Jazda niezgodna z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego ma swoje konsekwencje. Kierowcy lekceważący jasno przyjęte zasady, którzy są przez policjantów przyłapywani na łamaniu prawa, zostają przykładnie ukarani.

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, czyli powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na trzy miesiące.

Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi zatrzymali dwóm kierowcom samochodów dostawczych policjanci z oleskiej drogówki (woj. opolskie). Mundurowi wchodzący w skład grupy Speed, kontrolowali prędkość pojazdów w obszarze zabudowanym.

W środę 14 września policjanci patrolując drogę krajową numer 11, zamierzyli zbyt szybko przemieszczający się pojazd marki Renault. Kierowca w Grodzisku na ul. Oleskiej jechał z prędkością 106 km/h. 30-letni mieszkaniec powiatu tyskiego za przekroczenie dozwolonej w tym miejscu szybkości o 56 km/h otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych, do jego konta dopisanych zostało 10 punktów karnych. Dodatkowo na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania.

Odchody wyciekały na jezdnię. Transport byków jak z horroruOdchody wyciekały na jezdnię. Transport byków jak z horroru

Podobnym wykroczeniem, które skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy na kwartał było przekroczenie prędkości w Kocurach na drodze wojewódzkiej numer 901. Mężczyzna prowadzący busa marki Opel w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. 50-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego poza czasową utratą uprawnień otrzymał mandat w kwocie 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Policjanci apelujący do kierowców o bezpieczna jazdę przypominają, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu.

Zobacz wideo Pijany traktorzysta jechał zygzakiem i śpiewał
Więcej o: