Chińczycy kochają sedany. Chery Arrizo 8 to konkurent Toyoty Camry

Chery Arrizo 8 to konkurent dla Toyoty Camry, Hondy Accord czy Kii K5. Pochodzi z Chin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więcej wiadomości ze świata motoryzacji znajdziesz na Gazeta.pl

Chociaż sedany są w odwrocie w Europie i Ameryce Północnej, to w Chinach ten typ pojazdów trzyma się całkiem nieźle. Dowodem niech będzie nowy sedan od Chery, który ma sprostać potrzebom klientów z tego państwa.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 112

Arrizo 8 ma znaleźć się wyżej niż Arrizo 5 Plus i Arrizo 5 Pro. Auto planowano zaprezentować na targach w Pekinie, ale skoro nie odbędzie się to wydarzenie, to firma postanowiła zaprezentować pierwsze zdjęcia już teraz.

Stylistyka jest typowa dla dużego sedana z klasycznym silnikiem. Widać duży grill, duże światła LED, chromowane elementy i spadzistą linię dachu. Tył przypomina Toyotę Camry, ale widać również cztery rury wydechowe.

Wewnątrz Chery Arrizo 8 ma ładnie wyglądającą deskę rozdzielczą, która jest zgodna z najnowszymi trendami. Wolnostojący cyfrowy kokpit ma dwa ekrany o przekątnej 12,3 cala, nawiewy klimatyzacji są połączone, kierownica jest spłaszczona u dołu i jest dwukolorowa, a konsola środkowy jest zamontowana wysoko. Tapicerka wygląda bardziej na premium niż w starszych modelach Chery. Wnętrze to kombinacja skóry, drewna i metalu. Projekt drzwi wygląda bardzo podobnie do Lexusa LC.

Pod maską znajdzie się turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 197 KM i momencie obrotowym wynoszącym 290 Nm oraz mocniejszy turbodoładowany silnik 2-litrowy z 254 KM i 390 Nm. W obu przypadkach moc będzie przekazywana na przednią oś przez siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Chery Arrizo 8 ma trafić do chińskich dilerów w trzecim kwartale tego roku. Cen nie ujawniono.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.