Kymco Agility RS 50 | Test

Kymco Agility jeździ po drogach już dłuższy czas i trochę się opatrzył, więc przyszła najwyższa pora na zmiany w wyglądzie

Nowy model Agility RS 50 ukazał się na polskim rynku skuterowym w sezonie 2009. Nie jest to już tuzinkowy skuter miejski niewyróżniający się i ginący w gąszczu innych podobnych rollerów.

W wyniku zmian stylistycznych nabrał pewnej delikatnej drapieżności oraz wyrazistości linii nadwozia. Reflektor jest trochę większy, z charakterystycznymi rogami, w których umieszczono światła pozycyjne. Dwa reflektory halogenowe ustawione jeden nad drugim umieszczono w jednej obudowie. Jeden odpowiada za światło mijania, drugi za drogowe. Przednia czasza mieszcząca reflektor jest w nowym modelu szersza, dzięki czemu użytkownicy będą lepiej chronieni, niż w modelach poprzednich. Kierunkowskazy powędrowały na kierownicę i zostały ładnie wkomponowane w jej osłonę. Na kierownicy znajdziemy nowo zaprojektowane centrum dowodzenia skuterzysty. Na jego górze pyszni się czytelny prędkościomierz z zestawem podstawowych kontrolek. Poniżej jest wskaźnik poziomu paliwa oraz czasomierz. Po bokach znajdziemy typowe dla Kymco zestawy przełączników. Przy klamce hamulca tylnego znajduje się mała dźwigienka. Jest to najprostszy hamulec postojowy. Wystarczy wcisnąć lewą dźwignię, następnie przesunąć małą dźwigienkę i mamy pojazd zabezpieczony przed zsunięciem się po pochyłości w razie postawienia na bocznej nóżce. Jak już jestem przy oględzinach przodu skutera - jedno spojrzenie ku nizinom. Ukryte pod gustownie wyglądającym błotnikiem koło przednie ma średnicę dwunastu cali. Przy nim znajdziemy hamulec tarczowy z pływającym dwutłoczkowym zaciskiem i sportowo wyglądającą tarczą o średnicy 200 mm. Jak na pięćdziesiątkę jest to bardzo dorosły hamulec. Nie ma się jednak czemu dziwić, w tym skuterze jest również montowany większy silnik o pojemności skokowej 125 ccm o dużo większej mocy i osiągach, więc i hamulce muszą być znakomite.

Cały artykuł czytaj - tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

Aprilia Tuareg 750 concept - ZOBACZ TUTAJ

Przygotuj motocykl do sezonu - ZOBACZ TUTAJ

Yamaha XT1200Z Super Tenere - ZOBACZ TUTAJ

Ogłoszenia: Ducati - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.