Z szybkością 128 km/h przez przejście dla pieszych. Pirat został nagrany

Policjanci z Leszna przerwali niebezpieczną jazdę motocyklisty. Kierowca pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 128 km/h. Z tak wysoką szybkością przejechał przez oznakowane przejście dla pieszych.

Niestosowanie się do przepisów w zakresie ograniczeń szybkości, jest jednym z najczęściej popełnianych błędów przez zmotoryzowanych. Szczególnie niebezpieczna jest brawurowa jazda w obszarze zabudowanym.

W piątek 2 września po godz. 18.00, policjanci leszczyńskiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed, pełnili służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestrator. Na ulicy Osieckiej w Lesznie zauważyli kierującego motocyklem, który naraził na niebezpieczeństwo życie swoje, a także pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Motocyklista pędził w terenie zabudowanym z prędkością 128 km/h. Z tak wysoką szybkością przejechał przez oznakowane przejście dla pieszych.

Zobacz wideo

Policjanci w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 78 km/h zatrzymali pirata drogowego. Jednośladem przemieszczał się 35-latek. Mieszkaniec Leszna stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany przez policjantów mandatem w kwocie 2500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

26-letni motocyklista zginął po uderzeniu w rzewoŚmierć motocyklisty. 26-latek stracił panowanie nad Hondą i uderzył w drzewo

Każdy kierowca powinien to wiedzieć

W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Więcej o: