Motocyklista przesadził. Wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym i wysoka prędkość

Policjanci z Iławy zatrzymali nieodpowiedzialnego motocyklistę. Mężczyzna nie stosował się do podstawowych zasad ruchu drogowego i przepisów prawa, w związku z czym został surowo ukarany.

Do tej interwencji doszło w piątek 3 czerwca. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie kontrolowali szybkość zmotoryzowanych. Funkcjonariusze z grupy Speed namierzyli nieodpowiedzialnego motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że na jezdni przebiegającej przez Biskupiczki, kierowca w obszarze zabudowanym pędził aż 137 km/h. Chwilę wcześniej, w miejscu niedozwolonym wyprzedził pojazd osobowy.

Funkcjonariusze zatrzymali i wylegitymowali kierującego. Okazał się nim 26-latek. Przez swoją lekkomyślność teraz przez najbliższe trzy miesiące nie wsiądzie za kierownicę jednośladu lub samochodu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia nałożyli mandat karny w wysokości 2700 zł. Dodatkowo indywidualne konto pirata drogowego powiększyło się o 15 punktów karnych.

Zobacz wideo

Nadmierna szybkość szczególnie w obszarze zabudowanym, wiązać się może nie tylko z utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim z zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu. W sytuacji potrzeby gwałtownego zahamowania, zbyt wysoka prędkość odbiera możliwość prawidłowej i skutecznej reakcji.

W całej Polsce policjanci z wydziałów ruchu drogowego, podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo na jezdniach i monitorują przemieszczające się pojazdy m.in. pod kątem szybkości. Zmotoryzowani nie stosujący się do obowiązujących przepisów i lekceważący ograniczenia prędkości, są intensywnie wyłapywani oraz eliminowani z ruchu. Od 1 stycznia 2022 roku kierujący pojazdami są za brawurowe zachowania karani wysokimi mandatami

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.