Johnny Depp i jego kolekcja aut. Amerykański aktor kocha europejskie wozy

Nazwisko Depp w ostatnich dniach jest odmieniane przez wszystkie przypadki za sprawą głośnego rozwodu. Spośród wielu rzeczy, które poróżniły parę, okazuje się, że Johnny Depp i Amber Heard mieli podobne zainteresowania. Na przykład kolekcjonowanie samochodów.

Tego człowieka w zasadzie nie musimy już przedstawiać, ale z kronikarskiego obowiązku napiszemy o nim kilka słów. John Christopher Depp II znany szerszej publiczności jako Johnny Depp to 58-letni amerykański aktor, muzyk i producent. Na swoim koncie ma mnóstwo słynnych ról filmowych, ale większości jest znany jako Kapitan Jack Sparrow ze słynnej serii filmów „Piraci z Karaibów".

Więcej ciekawostek motoryzacyjnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na koncie Deppa znajduje się wiele najważniejszych nagród filmowych, a swego czasu został uznany za najlepiej opłacanego aktora na świecie. Od kilku tygodni jego nazwisko trafia na czołówki bulwarowej prasy za sprawą głośnego rozwodu z Amber Heard. Nie wchodząc w szczegóły obyczajowe, można zauważyć, że oboje łączyła pasja do motoryzacji i ciekawych samochodów.

Kolekcja samochodów Amber HeardAmber Heard ma wspaniałą kolekcję aut. Obok Tesli stoją klasyki z lat 60.

Garaż Amber robi wrażenie, ale Johnny Depp również ma w swojej kolekcji kilka ciekawych perełek. Poniżej przedstawiamy jego kolekcję.

Johnny Depp lubi samochody z Europy

Najdroższym samochodem w kolekcji Deppa jest Rolls-Royce Wraith. Luksusowe, a zarazem sportowe coupe skrywa pod maską potężny silnik V12 o pojemności 6,6-litra. To najdroższy samochód, który posiada aktor. Jednak nie jest jedynym brytyjskim wozem. W jego kolekcji jest jeszcze Range Rover Vogue, który jest bardzo popularnym modelem wśród amerykańskich celebrytów. Podobno Depp używa go najczęściej ze swojej kolekcji.

Zobacz wideo

Spoglądając na zestawienie od razu widać, że dominują w nim sportowe samochody produkowane w Europie. Na liście znajdziemy Ferrari 488 Spider oraz Lamborghini Aventador, ale tuż obok nich stoi klasyka niemieckiej motoryzacji – Porsche 911 Carrera S.

Słabość do niemieckich samochodów objawia się również w dwóch luksusowych, niemieckich limuzynach. Johnny Depp musiał mieć trudności z wyborem, co jest lepsze – Klasa S czy BMW Serii 7? Rozwiązał ten dylemat parkując oba samochody w swoim garażu.

Nie zabrakło kilku amerykańskich krążowników

Jak przystało na Amerykanina, nie mogło zabraknąć SUV-a w rozmiarze XXL. W garażu Deppa stoi zaparkowany Lincoln Navigator. Johnny pojawia się nim najczęściej na różnych przyjęciach i rozdaniach nagród. Jeszcze nigdy nie został przyłapany na prowadzeniu tego samochodu.

Na koniec warto zwrócić uwagę na dwa klasyki, których cena jest trudna do oszacowania. Pierwszy to Chevrolet Corvette z 1959 roku. Aktor pojawia się nim bardzo sporadycznie, ale kilka razy paparazzi uchwycili go w kadrze. Dużo częściej wsiada za kierownicę Chevroleta Nova z 1969 roku. Ten szalony muscle car ma pod maską wolnossący silnik V8 o potężnej pojemności.

Jak wynika z powyższego zestawienia - w garażu Johnnego Deppa na próżno szukać samochodów elektrycznych czy hybrydowych. Nie ma nawet Tesli, której posiadaniem lubią się chwalić amerykańskie gwiazdy.

Więcej o: