Oto McLaren za 2 tys. zł. Tyle kosztuje model wykonany z klocków Lego

Lego i McLaren. Zestawienie tych dwóch nazw musi oznaczać naprawdę ciekawy gadżet. Tym jest model coupe o oznaczeniu P1 wykonany w skali 1:8. Prawdziwe auto kosztowało nawet 11 mln zł. To jest zdecydowanie tańsze.

McLaren P1 to jeden z najlepszych modeli w historii brytyjskiej marki. Ma nie tylko porażającą linię nadwozia. Jest też piekielnie mocny. Na układ napędowy auta składa się 3,8-litrowy silnik V8 o mocy 727 koni mechanicznych oraz 176-konny agregat elektryczny. Hybryda generuje w sumie 903 konie i 979 Nm momentu obrotowego. Te dwie wartości przekładają się na czas sprintu do pierwszej setki w 2,8 sek. Prędkość maksymalna wynosi 384 km/h.

Zobacz wideo Lego Technic 42171 Mercedes-AMG F1 W14 E Performance. Złożyłem ogromny bolid F1 z klocków

McLaren P1 z Lego ma pracujące zawieszenie i poruszający się silnik V8

Brytyjskie coupe w skali 1:1 jest wyjątkowo rzadkie. Dlatego Lego postanowiło przygotować gratkę dla moto-maniaków. Tą jest model P-jedynki pochodzący z serii Technic. To pojazd wykonany w skali 1:8. Coupe po złożeniu będzie miało 14 cm wysokości, 25 cm szerokości i 59 cm głębokości. Tym samym, zamiast stanąć w garażu, może pojawić się na półce w salonie. Z pewnością będzie przykuwać uwagę. Zadecyduje o tym m.in. pomarańczowy kolor nadwozia.

Zestaw Lego z McLarenem P1 składa się z 3893 elementów. I wprost zachwyca szczegółowość. Po złożeniu posiadacz małej P-jedynki będzie mógł zobaczyć siedmiobiegową skrzynię biegów, pracujące zawieszenie i silnik V8, a do tego sprawdzi, jak działa regulowane tylne skrzydło i otwierane drzwi motylkowe. Na tym jednak nie koniec. Bo każdy egzemplarz Lego-McLarena otrzyma płytkę z indywidualnym numerem seryjnym.

Oto McLaren za 2 tys. zł. Tyle kosztuje model wykonany z klocków LegoOto McLaren za 2 tys. zł. Tyle kosztuje model wykonany z klocków Lego Fot. Lego

Z lego można mieć też Ferrari, Lambo, a nawet Concorde`a

McLaren P1 z Lego z pewnością jest jednym z ciekawszych projektów z serii Technic, ale nie okazuje się jedynym, który zasługuje na uwagę. Ciekawie prezentowało się bowiem wcześniej Ferrari Daytona SP3, Lamborghini Sián FKP 37 czy Peugeot 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar. Choć mi w ostatnim czasie najbardziej zaimponował przeszło metrowy Concorde z serii Icons.

McLaren P1 z Lego kosztuje 1950 zł. Zamówienia startują w sierpniu

McLaren P1 wykonany z klocków Lego tani nie jest. Zestaw został wyceniony na 1949,99 zł. Fani produktów z logo Technic mogą mieć zatem kwaśną minę. Powinni jednak wiedzieć o tym, że Lego i tak funduje im promocję. Bo prawdziwy P1 był zdecydowanie droższy. Początkowo auta były sprzedawane za 1,35 mln dolarów (ok. 5,3 mln zł). Ostatnie egzemplarze, z uwagi na duże zainteresowanie, wymagały już jednak wydatku na poziomie 2,9 mln dolarów (ok. 11,4 mln zł). P1 z klocków Lego będzie oficjalnie dostępny do zamówienia na rynku polskim od 1 sierpnia 2024 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.