Bolid F1 Mercedes-AMG W14 z klocków Lego. Każdy fan Formuły 1 chce go mieć

Fani królowej sportów mają o czym marzyć w 2024 roku. Już w marcu Lego wprowadzi do sprzedaży aż cztery różne modele bolidów Formuły 1 z klocków. Wśród nich szczególnie jasno błyszczy Mercedes-AMG F1 W14 z ostatniego sezonu.

Najsłynniejszy producent klocków na świecie postanowił w tym roku ukochać Formułę 1. Już 1 marca 2024 r. w sklepie duńskiej firmy zadebiutują cztery różne modele bolidów. Uwagę zwraca przede wszystkim zestaw Mercedes-AMG F1 W14 E Performance (42171), który wiernie odwzorowuje bolid W14 ekipy Mercedesa-AMG z 2023 roku. Takimi jeździli w minionym sezonie George Russell i siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton. Wkrótce i ty będziesz mogła albo mógł go mieć.

Zobacz wideo Obrazki z Londynu przed koronacją: Karol z Lego na Oxford Street, ozdoby w centrum Londynu, Soho gotowe na koronację

Nowy zestaw Lego Mercedes-AMG F1 W14 to chyba najładniejszy model bolidu F1 w historii

Flagowy zestaw już na zdjęciach prezentuje się imponująco. Model w skali 1:8 składa się z 1642 elementów i ma aż 63 cm długości. Będzie wyglądać imponująco na każdym regale albo stoliku, bo projektanci zadbali o najmniejsze szczegóły, takie jak efektowne dyfuzory, spoilery z działającym układem DRS, opony typu slick i wierne okleiny sponsorów. Po zdjęciu tylnej pokrywy ukazuje się sześciocylindrowy silnik z ruchomymi tłokami oraz działający mechanizm różnicowy. Również układ kierowniczy jest prawdziwy, jak przystało na serię Technic. Koła da się skręcać nie tylko przy pomocy kanciastej kierownicy, ale również używając do tego specjalnego pokrętła umieszczonego na górze chwytu powietrza samochodu.

Zestaw Lego Mercedes-AMG F1 W14 E Performance car (42171)Zestaw Lego Mercedes-AMG F1 W14 E Performance car (42171) fot. Lego

W ofercie Lego pojawiły się też trzy tańsze zestawy z bolidami Formuły 1

Z tak imponującym projektem i efektownym wyglądem wiąże się odpowiednio wysoka cena. Zestaw Lego Mercedes-AMG F1 W14 E Performance car (42171) kosztuje aż 1049 zł, ale wśród fanów Formuły 1 na pewno znajdzie się mnóstwo chętnych do jego kupna. Mimo woli ostatnio atmosferę podgrzał sam Lewis Hamilton, który właśnie ogłosił zmianę barw z Mercedesa-AMG na Ferrari już w 2025 r. Brytyjczyk wykorzystał możliwość skrócenia swojego kontraktu, co zaskoczyło większość osób. To znaczy, że nowy zestaw Lego stanowi ostatnią szansę na model bolidu Formuły 1 Mercedes-AMG, którym jeździł mistrz. Trudno się spodziewać, żeby Lego w przyszłym roku powtórzyło się z bardzo podobnym zestawem w postaci auta tej samej marki z 2024 roku.

Jeśli wymieniona kwota za zestaw Lego Technic kogoś przeraża, do wyboru są także trzy inne modele bolidów F1: mniejsza wersja Mercedesa-AMG F1 W14 E Performance z napędem na gumkę (42165) za 129,99 zł, zeszłoroczny model McLarena z serii Speed Champions (76919) za 129,99 zł oraz kultowy McLaren MP4/4 z figurką Ayrtona Senny z serii Icons (10330), który kosztuje 379,99 zł. Wszystkie wymienione zestawy bęzie można kupić na stronie producenta 1 marca 2024 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.