Ten zestaw LEGO robi furorę. Ma ponad metr i oznaczenie 18+. Legenda lotnictwa

Układanie klocków LEGO może być formą świetnej zabawy. Nie tylko dla dzieci. Ten zestaw jest dedykowany osobom pełnoletnim. Z 2083 elementów można zbudować model najsłynniejszego samolotu pasażerskiego na świecie.

Motoryzacja to nie tylko auta. Motoryzacja to też jak widać... klocki LEGO. O równie ciekawych zestawach możesz przeczytać również w serwisie Gazeta.pl.

Pojawiła się kolejna gratka dla legomaniaków. Tym razem duńska firma przygotowała zestaw klocków w ramach serii Icons, w którym można złożyć model Concorde`a, czyli najsłynniejszy na świecie pasażerski samolot naddźwiękowy. Zestaw jest dedykowany osobom pełnoletnim, a jego numer katalogowy to 10318.

Zobacz wideo Niebezpieczne manewry kierowcy Lamborghini na autostradzie A4

LEGO Icons Concorde. Legendarny samolot, legendarny zestaw klocków

Osoba, która zdecyduje się na zakup zestawu i późniejsze jego złożenie, powinna przygotować się na konieczność połączenia w sumie 2083 elementów. To z pewnością potrwa kilka godzin... Tyle że efekt może być naprawdę oszałamiający. Gotowy model będzie miał bowiem 105 cm długości, 43 cm rozpiętości skrzydeł i 15 cm wysokości. Szczegółowość? Spójrzcie tylko na zdjęcia. Samolot to nie tylko wierna kopia kadłuba. Posiada także wyposażoną kabinę pasażerską, łamany "nos" czy nawet wysuwane koło w podwoziu.

Model Concorde`a może być obiektem pożądania. Tego jestem pewien. Zanim jednak zaczniecie zakładać buty i pójdziecie do najbliższego sklepu LEGO w celu jego zakupu, powinniście wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze zestaw został wyceniony w Polsce na 949,99 zł. Po drugie na razie Lego zbiera tylko zamówienia. Zamówienia oczekujące, które będą realizowane przed 3 października 2023 r.

LEGO Icons ConcordeLEGO Icons Concorde LEGO

Concorde osiągał 2270 km/h. Latał na trasie Londyn – Nowy Jork w 3 godziny

Concorde zasługuje na dedykowany zestaw LEGO. Zasługuje także na wysoką cenę takiego zestawu. Zasługuje nawet na pomniki. Bo to zdecydowanie jeden z najwspanialszych samolotów cywilnych w historii awiacji. Decyduje o tym nie tylko cudowna linia czy nos wyłamujący się do lądowania. Ciekawostek o tym statku powietrznym jest więcej.

  • Concorde były eksploatowane w sumie przez 30 lat. Pierwszy samolot opuścił zakład produkcyjny w roku 1973. Ostatni usiadł na ziemi 26 listopada 2003 roku. O ich wycofaniu ze służby zadecydowała katastrofa w Paryżu.
  • Samolot mieszczący na pokładzie w sumie 128 osób był napędzany za pomocą czterech silników turboodrzutowych z dopalaczem wyprodukowanych przez Rolls-Royce i Snecma Olympus. Te były w stanie rozpędzić Concorde`a w powietrzu do prędkości wynoszącej 2 270 km/h. To blisko 2 machy!
  • Ciekawostka jest taka, że o ile sam Concorde ważył 78 700 kg, o tyle mógł zabrać na pokład 96 271 kg paliwa. Paliwo było zatem cięższe od samolotu! To gwarantowało mu zasięg wynoszący 7250 km.
  • Concorde miał skrócić czas przelotu między Paryżem czy Londynem a USA. Podróż między lotniskiem Heathrow pod Londynem a lotniskiem JFK w Nowym Jorku trwała jakieś 3,5 godziny. To średni wynik. Rekord to czas krótszy niż 3 godziny. Standardowy odrzutowiec potrzebuje na pokonanie tej samej trasy już 8 godzin.
Więcej o: