Nowy silnik z Polski

Toyota Motor Industries Poland rozpoczęła produkcję silnika wysokoprężnego 1.4 D-4D. Będzie to już trzeci silnik powstający w tej fabryce

W Polsce działają dwa zakłady produkcyjne Toyoty: Toyota Motor Industries Poland (TMIP) i Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu. TMIP działa od marca 2005 i produkuje silniki wysokoprężne o pojemności skokowej 2,0 i 2,2 litra. TMMP wytwarza obecnie skrzynie przekładniowe i silniki benzynowe.

Fabryka TMIP zlokalizowana w Jelczu-Laskowicach powstała w 2005 roku i zatrudnia obecnie ponad 680 osób. Do tej pory z jej taśm produkcyjnych zjeżdżają silniki wysokoprężne o pojemności 2,0 i 2,2 litra z serii D-4D.

Nasze inwestycje w Polsce, w szczególności w produkcję ekologicznych silników wysokoprężnych są newralgicznym elementem działań Toyoty na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a jednocześnie dostarczania europejskim klientom nowatorskich produktów o najwyższej jakości. Aby podołać wyzwaniom związanym z obniżaniem emisji dwutlenku węgla i dbałością o czystość powietrza, dążymy do stworzenia doskonałego pojazdu ekologicznego - nie emitującego żadnych niepożądanych substancji. Tymczasem inwestujemy w różnorodne nowatorskie technologie w dziedzinie silników benzynowych, wysokoprężnych i elektrycznych, a także zasilanych paliwami alternatywnymi - powiedział Hiroyuki Ochiai, wiceprezes Toyota Motor Europe

Pod koniec sierpnia uruchomiona została produkcja nowej jednostki o pojemności 1,4 litra. Zastosowano w niej nowe piezowtryskiwacze, poprawiony system recyrkulacji spalin (EGR) i filtr cząstek stałych DPF (Diesel Particulate Filter). Dzięki temu udało się obniżyć spalanie i emisję dwutlenku węgla.

Nowe jednostki montowane będą w Toyocie Auris i Toyocie Yaris, a także wytwarzanych przez Toyota Motor Manufacturing South Africa samochodach Toyota Corolla.

Jakość jest jednym z kluczowych celów kadry zarządzającej naszego zakładu. Prowadzone od kilku lat działania w kierunku podwyższania jakości pozwoliły nam w roku finansowym 2009 uzyskać jeden z najwyższych poziomów jakości wśród zakładów Toyoty położonych poza Japonią. W maju bieżącego roku zostaliśmy przez Toyota Motor Corporation uhonorowani nagrodą Overseas Plant Quality Award. Rozpoczęcie produkcji silnika ND w fabryce TMIP to duże wyzwanie dla naszych pracowników, jestem jednak przekonany, że tak doświadczeni i zaangażowani specjaliści, jak członkowie naszego zespołu z Jelcza-Laskowic, będą wytwarzać silniki dające wiele zadowolenia klientom - powiedział Hirotaka Morishita, prezes Toyota Motor Industries Poland

W roku 2009 zakład TMIP wyprodukował około 69 tys. silników. Docelowa wielkość produkcji dla silnika 1.4 D-4D ma wynosić 70 tys. jednostek rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mondeo 2.2 TDCi i 2.0 EcoBoost | Pierwsza jazda

Samochody: Toyota Auris - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.