GEM Peapod

Jest mały, ciasny i ślamazarny. Ale ma też jedną podstawową zaletę - jest elektryczny. Chrysler planuje produkcję Peapoda już w przyszłym roku.

GreenEcoMobility , to założona 10 lat temu firma należąca do Chrysler LCC , zajmująca się produkcją i dystrybucją elektrycznych pojazdów transportu lokalnego. Już w przyszłym roku wypuści na rynek mały, ekologiczny samochód.

Sylwetka auta może się podobać, albo i nie. Niektórym może kojarzyć się ze Smartem , dla innych jest rozwinięciem stylistycznym Mitsubishi i . Nadwozie wzorowane na kokonie przyciąga wzrok dzięki przezroczystej dolnej partii drzwi. Jest to motyw stylistyczny proponowany przez wielu producentów, ale w większości w autach koncepcyjnych.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat GEM stał się liderem wśród użytkowanych w kraju pojazdów o akumulatorowym, czysto elektrycznym napędzie - powiedział Rick Kasper, prezes i dyrektor operacyjny GEM/GreenEcoMobility

GEM Peapod ma być wytwarzany w wersjach zarówno osobowych, jak i dostawczych. Miejskie dostawcze samochody elektryczne mają przyszłość w zamkniętych centrach starówek, jako auta dostarczające potrzebne produkty restauratorom, sklepikarzom i innym przedsiębiorcom.

Z tego względu osiągi nie są istotne. Prędkość maksymalna wynosi 40 km/h, w trybie oszczędnym spadając do ok 25 km/h. Zasięg ma wynosić 50 km, ale akumulatory można w każdej chwili doładować, podłączając auto do gniazdka (110 V).

Auto ma wejść do produkcji w przyszłym roku.

mjl, źródło: Chrysler, Mototarget

Znajdź Chryslera dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA