Darmowe mapy i nawigacja od TomTom. Konkurencję biją na głowę

Firma TomTom to nadal gigant na rynku nawigacji GPS dla kierowców. Jednak w przeciwieństwie do takich usług jak Google Maps, czy map Apple'a oferował produkty płatne. Teraz skorzystamy z jej technologii za darmo.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zgadnijmy — polscy kierowcy korzystają najczęściej map Google, Apple'a lub Yanosika. Są to pozycje sprawdzone i co najważniejsze darmowe. Rzadziej decydujemy się usługi płatne, ale teraz jedna z nich dostępna będzie całkowicie bezpłatnie. 

Zobacz wideo Aplikacje, które przydadzą ci się do nawigacji

W sklepie Google Play pojawiła się wreszcie darmowa nawigacja firmy TomTom na Androida iOS'a. Co ważne, aktywna aż przez 12 miesięcy. Dodatkowo wgrane w nią mapy są niezwykle dokładne, a sama aplikacja działa też w trybie offline

Prosta instalacja. Środki odzyskamy natychmiastowo

Aby skorzystać z rozwiązania TomToma, wystarczy pobrać darmową aplikację TomTom GPS na swój telefon lub tablet. Możemy ją nabyć również za pośrednictwem brytyjskiej strony producenta, a następnie zostaniemy przekierowani na polską wersję www. Pojawi się mały „haczyk", ale spokojnie. Aby cieszyć się z nawigacji, będziemy musieli podać numer naszej karty kredytowej, PayPala lub GooglePlay. Choć TomTom ściągnie z naszego konta środki w postaci 4 zł, to powinny zostać zwrócone natychmiastowo. Cały proces jest tylko i wyłącznie na proces potwierdzenia naszych danych osobowych.

„Zakupu" subskrypcji mogą dokonać nowo zarejestrowani, jak i zalogowani już wcześniej użytkownicy, z jednym wyjątkiem — oferta skierowana jest jedynie do osób, które nie korzystały wcześniej z aplikacji TomTom GPS. Mimo wszystko takich użytkowników wśród polskich kierowców jest zapewne sporo.

Wreszcie bez zaskoczeń. Dostęp do map bez ograniczeń

Po zakończeniu pobierania mapy możemy  korzystać z niej już za darmo. Interfejs jest niezwykle przejrzysty i dostępny w języku polskim. Wychodzi na to, że firma przemyślała swój poprzedni model strategiczny. TomTom w przeszłości oferował już darmowy dostęp do swojej usługi z jednym zastrzeżeniem — miesięczny limit wykorzystania nawigacji na trasie wynosił 75 km — w przypadku przekroczenia go byliśmy zmuszeni do zakupienia pełnej subskrypcji rocznej, bądź odczekania do kolejnego miesiąca. Teraz nie spotkają nas żadne ograniczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.