Tesla na targach pracy w Szczecinie. Zarobki dla Polaków? Od 12 tysięcy zł w górę

Tesla poszukuje pracowników do swojej fabryki Gigafactory w Berlinie. Firma wystawi swoje stoisko podczas październikowych Targów Pracy w Szczecinie. Zainteresowani mogą liczyć na naprawdę niezłe zarobki.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. Gigafactory Berlin-Brandenburg planuje wielką akcję zatrudnienia specjalistów w swoim zakładzie. W planach fabryki jest nabór nawet 12 tys. nowych pracowników. W tym celu postanowili skierować swoją ofertę również w stronę Polaków, a amerykańska firma wystawi się w Szczecinie podczas Targów Pracy.

Zobacz wideo Falcon Heavy. Kolejny sukces rakiety Elona Muska

Obecnie w tej konkretnej fabryce Tesli pracuje około 11 tys. osób, jednak marka planuje znaczne zwiększenie mocy produkcyjnej. Chce podwoić liczbę załogi i wypuszczać z fabryki nawet pół miliona aut rocznie (obecnie jest to ok. 300 tys. samochodów). Wydarzenie odbywające się w Szczecinie to jedno z największych tego typu w naszym kraju. Podczas targów zainteresowani będą mogli poznać warunki zatrudnienia, możliwości oraz dowiedzieć się o wymaganym doświadczeniu. 

Marka ceni Polaków. Spore grono pracuje w innym zakładzie

Ofensywa Tesli na polski rynek nie może dziwić. Należy wspomnieć, że inny zakład Amerykanów w Grünheide położony pod stolicą Niemiec zatrudnia już całkiem spore grono polskich specjalistów. W 10-tysięcznej załodze co czwarty pracownik pochodzi z naszego kraju. Wpływ ma także bliskość polskiej granicy — fabryka znajduje się tyko 60 km od granicy obydwu państw. 

Oferta Tesli skierowana jest jednak nie tylko dla osób z pokaźnym doświadczeniem. Na możliwość pracy mogą liczyć także osoby bez większych specjalistycznych umiejętności. Te będzie można nabyć na drodze specjalistycznych szkoleń. A na jakie stanowiska marka przeprowadza rekrutacje? Poszukuje m.in. konserwatorów, inżynierów, ale też programistów i rekruterów. 

Sprawdzamy zarobki. Jest naprawdę nieźle

Weźmy na tapet zarobki w berlińskim Gigafactory. Te zaczynają się już od 2700 euro brutto/msc dla najmniej wykwalifikowanych pracowników. Trzeba przyznać, że w przeliczeniu na złotówki kwota około 12 tys. zł brzmi kusząco. Doświadczeni pracownicy umysłowi mogą liczyć na pensję od 21 do 25 tys. zł, zaś kierownik zespołu na ponad 28 tys. zł miesięcznie. 

Nie zapominajmy też o szeregu świadczeń oferowanych przez Teslę w ramach umowy o pracę. Zatrudnieni otrzymają 30-dniowy urlop, dostęp do opieki lekarskiej oraz możliwość wnioskowania o zasiłek rodzinny, który co ciekawe nie podlega opodatkowaniu i jest wypłacany oddzielnie. Wynosi on 250 euro na każde dziecko. Targi Pracy Szczecin odbędą się 25 października na Netto Arenie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.