Ostatnie dni promocji na stacjach paliw. Nadchodzą podwyżki

Podczas trwających jeszcze wakacji kierowcy mogą skorzystać z obniżonych cen paliw na większości stacji w Polsce. To ostatni moment na promocyjne tankowanie, bo czekają nas podwyżki.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tuż po rozpoczęciu akcji promocyjnej przez Orlen, do tego grona dołączyły m.in. BP, Circle K, Shell i MOL. Dzięki skorzystaniu z programów lojalnościowych możemy zaoszczędzić minimum 30 gr/l paliwa, a z Kartą Dużej Rodziny nawet 40 gr/l. Początek obecnego tygodnia mimo ostatnich dni promocji wskaże nam jednak trend zwyżkowy cen.

Zobacz wideo Gigantyczny zysk PKN Orlen za 2022 rok. Skąd się wziął? Pytamy głównego ekonomistę PKN Orlen

Przypomnijmy, że tańsze tankowanie było jednak ograniczone jednorazowym tankowaniem do 50 litrów. Dodatkowo rabat obowiązywał wyłącznie ośmiokrotnie w ciągu wakacji. Ale nadchodzący wzrost cen nie wynika jedynie z końca akcji promocyjnych. Światowe rynki równie szybko wybiły nam z głowy szanse na oszczędność. 

Pierwsze oznaki wzrostu cen. Póki co niewielkie korekty

Powołując się na informacje z portalu e-petrol, już podczas tego tygodnia dało się zauważyć niewielkie korekty cen na naszą niekorzyść. Choć były one niewielkie — na poziomie kilku groszy do góry, to są zapowiedzią końca „sielanki".  

Giełdy międzynarodowe obserwują również sytuację geopolityczną w Iranie. Kraj położony nad Zatoką Perską planuje zwiększyć do końca września wydobycie do 3,4 mln baryłek dziennie. Ma to nastąpić mimo obowiązujących amerykańskich sankcji i oznaczać może jeszcze większy zalew tamtejszego paliwa na światowych rynkach. Póki co świat nie reaguje.

W najbliższy wtorek zarówno PKN Orlen jak i Saudi Aramco wprowadzą kolejne zmiany do swoich cenników hurtowych. Do połowy tego tygodnia paliwa podrożeją w sumie około kilkunastu złotych na 1000 litrów. Na większe skoki cen muszą się przygotować nabywcy olejów grzewczych.

Znamy prognozy na ten tydzień. Autogaz jak zwykle stabilnie

Najpopularniejszą benzynę zatankujemy średnio po 6,65-6,75 zł za litr, a za olej napędowy wydamy 6,44-6,54 zł/l. Najmniejsze wahania cen standardowo dotyczyć będą nabywców autogazu — za litr tego paliwa zapłacimy średnio 2,71-2,78 zł/litr.

Choć obecne promocje trwają jedynie do końca tego miesiąca — czwartku, to posiadacze karty lojalnościowej Circle K mogą jednak liczyć na przedłużenie akcji. Z racji funkcjonowania ich programu jedynie w weekendy, kanadyjska sieć pozwoli swoim klientom na zatankowanie auta taniej także w dniach 1-3 września. Źródła: e-petrol.pl, money.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.