Nissan Leaf po faceliftingu. Dostał nowość przy kierownicy i kilka systemów

Nissan Leaf to jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie. Na rynku dostępna jest druga generacja, która właśnie przeszła facelifting. Co się zmieniło? Między innymi wreszcie można regulować kierownicę, a w samochodzie mamy Wi-Fi.

Odświeżony Nissan Leaf nie zmienił się z zewnątrz. Wizualnych zmian wnętrza też raczej nie zauważymy na pierwszy rzut oka. Jednak kierownica zyskała dwupłaszczyznową regulację, na brak której w poprzedniej wersji wielu kierowców narzekało. Teraz będzie łatwiej zająć wygodną pozycję za kierownicą.

Zobacz wideo

Bezpieczeństwo

Nowością w odświeżonym Leafie jest także system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu. W obu wariantach pojemności akumulatora (40 kWh i 62 kWh) pojawił się system, który jeśli wykryje, że zjeżdżamy na sąsiedni pas, a jest na nim inny pojazd, automatycznie uruchomi hamulce by utrzymać samochód na swoim pasie ruchu.

Topowa wersja Tekna dodatkowo została wyposażona w system inteligentnego lusterka wstecznego, które pozwala na wyświetlenie "cyfrowego widoku" na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Obraz przekazywany jest z kamery zamontowanej z tyłu samochodu. Dzięki temu kierowca ma pełny widok tego, co dzieje się za pojazdem.

Wiedza elektryzująca, ładowanie samochodu elektrycznegoIle trwa ładowanie samochodu elektrycznego?

Na pokładzie nowego Nissana Leaf znalazł się też pokładowy hotspot Wi-Fi. Jest wykorzystywany nie tylko do pracy nawigacji i pobierania danych, ale możemy z niego skorzystać także w innym zakresie - na przykład jeśli musimy w aucie odbyć spotkanie służbowe przez komunikator. Podczas podroży to też przydatna rozrywka dla pasażerów.

Nowego Leafa można również zamykać i otwierać z poziomu smartfona, a dodatkowo ustawić powiadomienia na telefon informujące o tym, czy samochód opuszcza wcześniej określoną strefę lub porusza się z prędkością wyższą niż ustawiona przez właściciela.

Nissan LEAF był pionierem na rynku samochodów elektrycznych dla każdego. Teraz jest jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki nowym funkcjom dostępnym w modelu LEAF 2021, który ucieleśnia wizję inteligentnej mobilności. Te ulepszenia były możliwe dzięki informacjom od naszych klientów, którzy dobrze orientują się w technologicznych nowinkach

- powiedziała Helen Perry, dyrektor marketingu elektrycznych samochodów osobowych w Nissan Europe.

Produkcja nowego Nissana Leaf rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Model już niedługo pojawi się w sprzedaży.

Nissan Leaf 2021 faceliftingNissan Leaf 2021 facelifting Nissan

Więcej o: