Nissan Leaf po faceliftingu. Dostał nowość przy kierownicy i kilka systemów

Nissan Leaf to jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie. Na rynku dostępna jest druga generacja, która właśnie przeszła facelifting. Co się zmieniło? Między innymi wreszcie można regulować kierownicę, a w samochodzie mamy Wi-Fi.

Odświeżony Nissan Leaf nie zmienił się z zewnątrz. Wizualnych zmian wnętrza też raczej nie zauważymy na pierwszy rzut oka. Jednak kierownica zyskała dwupłaszczyznową regulację, na brak której w poprzedniej wersji wielu kierowców narzekało. Teraz będzie łatwiej zająć wygodną pozycję za kierownicą.

Zobacz wideo

Bezpieczeństwo

Nowością w odświeżonym Leafie jest także system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu. W obu wariantach pojemności akumulatora (40 kWh i 62 kWh) pojawił się system, który jeśli wykryje, że zjeżdżamy na sąsiedni pas, a jest na nim inny pojazd, automatycznie uruchomi hamulce by utrzymać samochód na swoim pasie ruchu.

Topowa wersja Tekna dodatkowo została wyposażona w system inteligentnego lusterka wstecznego, które pozwala na wyświetlenie "cyfrowego widoku" na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Obraz przekazywany jest z kamery zamontowanej z tyłu samochodu. Dzięki temu kierowca ma pełny widok tego, co dzieje się za pojazdem.

Na pokładzie nowego Nissana Leaf znalazł się też pokładowy hotspot Wi-Fi. Jest wykorzystywany nie tylko do pracy nawigacji i pobierania danych, ale możemy z niego skorzystać także w innym zakresie - na przykład jeśli musimy w aucie odbyć spotkanie służbowe przez komunikator. Podczas podroży to też przydatna rozrywka dla pasażerów.

Nowego Leafa można również zamykać i otwierać z poziomu smartfona, a dodatkowo ustawić powiadomienia na telefon informujące o tym, czy samochód opuszcza wcześniej określoną strefę lub porusza się z prędkością wyższą niż ustawiona przez właściciela.

Nissan LEAF był pionierem na rynku samochodów elektrycznych dla każdego. Teraz jest jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki nowym funkcjom dostępnym w modelu LEAF 2021, który ucieleśnia wizję inteligentnej mobilności. Te ulepszenia były możliwe dzięki informacjom od naszych klientów, którzy dobrze orientują się w technologicznych nowinkach

- powiedziała Helen Perry, dyrektor marketingu elektrycznych samochodów osobowych w Nissan Europe.

Produkcja nowego Nissana Leaf rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Model już niedługo pojawi się w sprzedaży.

Nissan Leaf 2021 faceliftingNissan Leaf 2021 facelifting Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.