Elektryczny Passat zadebiutuje za trzy lata. Volkswagen zapowiada model ID. Space Vizzion

Volkswagen kontynuuje swoją ofensywę samochodów elektrycznych. Za trzy lata do rodziny ID. ma dołączyć rodzinne kombi. Czy to znaczy, że w gamie pojawi się Passat na prąd?

ID. Space Vizzion to póki co tylko koncept, ale dość ciekawy. Póki co marka skupia się na promowaniu kompaktowego ID.3, ale w drodze są już większe ID.4 czy ID.Roomz, które mają wprowadzić elektryfikację w świat SUV-ów. Choć to właśnie auta typu crossover stają się coraz bardziej modne, nadal wiele osób poszukuje po prostu rodzinnych kombi. Volkswagen postanowił przygotować odpowiedź na te potrzeby.

Zobacz wideo

Elektryczne kombi

Samochody elektryczne nie muszą ograniczać się tylko do miejskich wozidełek, ewentualnie samochodów kompaktowych. Na rynku mamy coraz więcej elektrycznych crossoverów, a nawet samochodów sportowych. W 2023 roku Volkswagen wprowadzi także elektryczne rodzinne kombi, które będzie nową interpretacją niemal legendarnego Passata.

Ralf Brandstätter, CEO Volkswagena na portalu Linkedin potwierdził plany wprowadzenia do sprzedaży elektrycznego kombi. Póki co marka może się pochwalić koncepcyjnym modelem ID. Space Vizzion, który otrzymał kryptonim techniczny "Aero B". Nowy model ma bazować na platformie MEB, która zapewni dużą pojemność baterii, przestrzeń ładunkową i świetne osiągi. Mówi się, że rodzinne kombi ma mieć nawet 700 kilometrów zasięgu.

Volkswagen ID. SPACE VIZZIONVolkswagen ID. SPACE VIZZION Volkswagen

Volkswagen ID. SPACE VIZZIONVolkswagen ID. SPACE VIZZION Volkswagen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.