Tesla Model 3 po tuningu. Internet zalewają coraz ciekawsze projekty. Wybraliśmy kilka

Tesla Model 3, zwłaszcza w wydaniu Performance, osiągami zbliża się do terytorium supersamochodów. Jednak wielu kierowców, zachwyconych przyspieszeniem, narzeka na nudny wygląd i praktycznie zerowe możliwości personalizacji auta.

Otwierające zdjęcie to Tesla Model 3 po wizycie w warsztacie JD Customs. W galerii znajdziecie jeszcze kilka fotografii ociekającej karbonem trójki. To jeden z najnowszych projektów tuningowych na bazie modelu 3, który odbił się szerokim echem w mediach. O przeróbce tesli pisało kilka największych portali z Autoevolution.com na czele. Tuning samochodów elektrycznych jeszcze do niedawna był raczej ciekawostką, a szalone przeróbki pojawiały się sporadycznie. Jednak ogromna popularność Modelu 3 sprawiła, że podobne szalone projekty zaczęły się pojawiać coraz częściej.

Zobacz wideo Podczas pokazu pancernego auta Tesli, jego projektant wybił szybę... metalową kulką

Możemy już mówić o pewnym trendzie. Kierowcy tesli często narzekają na zerowe możliwości personalizacji (w konfiguratorze producenta tak naprawdę wybrać można tylko kolor lakieru) oraz nudną stylistykę. Na tyle bezpłciową, że, ich zdaniem, zupełnie niepasującą do samochodu, który osiągami gra w lidze AMG, M oraz RS. Jak szybka jest Tesla Model 3?

  • Bazowa odmiana Standard Plus przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 sekundy. Dość szybko, ale jeszcze w granicach rozsądku.
  • Nastawiona na jak największy zasięg wersja Long Range AWD - 4,4 sekundy.
  • Jednak Model 3 Performance to już terytorium najszybszych propozycji niemieckiej klasy premium. Pierwsza setka na liczniku pojawia się na liczniku po zaledwie 3,2 sekundy.

Wszystkie tak szybkie samochody wyposażane są przez producentów w agresywniejsze pakiety stylistyczne. Tesli Model 3 Performance tego brakowało. Sprawę w swoje ręce wzięli więc tunerzy. Wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych projektów:

 
 

Tesla Model 3 Vorteiner:

Tesla Model 3 VorteinerTesla Model 3 Vorteiner fot. TVorteiner

Tesla Model 3 Novitec:

Tesla Model 3 NovitecTesla Model 3 Novitec fot. Novite

Tutaj mamy dla was z przerobioną teslę model 3, która z głośników puszcza dźwięk V12 Lamborghini...

 

A tu stuningowany model 3 w pojedynku z mclarenem f1:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.