Naszym celem było opracowanie samochodu, którym nasi klienci będą chcieli jeździć przy każdej okazji. Skupiliśmy się na budowie auta o atrakcyjnym, budzącym emocje wyglądzie i dynamicznym napędzie, którego osiągi zapewnią radość z jazdy
– powiedział Yoshikazu Tanaka, główny inżynier nowej Toyoty Mirai. Nowa Toyota Mirai zostanie zbudowana na platformie TNGA. Nowa architektura zapewnia Mirai większą sztywność nadwozia, która przekłada się na zwinność i szybsze reakcje na działania kierowcy. Nowy model ma też niżej położony środek ciężkości, który sprawia, że auto jest bardziej zwrotne i przyjemniej się prowadzi.
Nowa Toyota Mirai będzie samochodem tylnonapędowym.
>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<
Toyota Mirai to duży, elektryczny sedan zasilany ogniwami wodorowymi. W nowej generacji wodorowa technologia ma być dopracowana. Zasięg Toyoty Mirai drugiej generacji wzrośnie w porównaniu z obecnym modelem o około 30 proc. Wynika to z udoskonaleń systemu ogniw paliwowych oraz zastosowania większych zbiorników wodoru.
Producent obiecuje także, że efektywniejsza praca systemu ogniw paliwowych przełoży się na płynniejsze przyspieszenie, większą kulturę pracy napędu i jego bezpośrednie reakcje.
Auto łatwiej się prowadzi na krętych drogach, a maksymalny moment obrotowy dostępny w pełnym zakresie prędkości zapewnia dynamikę i poczucie mocy w każdej sytuacji na drodze – zarówno w mieście, jak i na autostradzie
- chwali się Toyota. Napęd zostanie udoskonalony, ale wygląd nowej Toyoty Mirai to już prawdziwa rewolucja. Poprzednia generacja stylistycznie nawiązywała do Priusa, ta najnowsza - wyraźnie zapatrzyła się na sportowe Lexusy. Koncept na zdjęciach prezentuje się świetnie. Co wy o nim myślicie? Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie wszystkie dotąd opublikowane zdjęcia nowego Mirai.
Zmieni się także wnętrze.
Do najważniejszych elementów wyposażenia należy 12,3-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej i deska rozdzielcza sprawiająca wrażenie, że otacza kierowcę. Nowa platforma TNGA i inteligentny rozkład komponentów samochodu pozwoliły swobodnie wygospodarować miejsce dla pięciu pasażerów.
Piszemy na razie o samochodzie koncepcyjnym, który oficjalnie zostanie zaprezentowany 23 października podczas Salonu Samochodowego w Tokio.
Wersja produkcyjna, bardzo bliska konceptu, ma być gotowa już w 2020 r. Pierwszymi rynkami, gdzie pojawi się nowy Mirai to Japonia, Stany Zjednoczone i wybrane kraje Europy.
>>> "Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty. Może przejechać 600 km, a Polska ma tego gazu pod dostatkiem.":