Ile kosztuje najczęściej kupowany samochód w Europie? Sprawdzamy najtańszą wersję Volkswagena Golfa

Pierwsza generacja pojawiła się na rynku w 1974 roku i z miejsca stała się hitem. Najnowsze, 7 wcielenie po głębokim lifcie można kupić na koniec roku z ogromnym rabatem. Warto sprawdzić ofertę.

Volkswagen Golf po faceliftinguVolkswagen Golf po faceliftingu Fot. Volkswagen

Król jest tylko jeden

Golf, pierwowzór klasy kompaktowej, od wielu zajmuje najwyższe miejsce pośród najpopularniejszych samochodów w Europie. Według raportu firmy Jato Dynamics, w pierwszym półroczu 2018 roku Volkswagen trafił do 257 550 klientów na Starym Kontynencie, zaliczając jednocześnie 8-procentowy wzrost względem analogicznego okresu w 2017. Sukces nie wziął się z niczego. Niemiecki kompakt jest na wskroś nowoczesny, naszpikowany zaawansowaną elektroniką podnoszącą komfort i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji, a także wykonany z materiałów, których konkurencja może pozazdrościć.

4 wersje wyposażenia

W Polsce wyprzedaż Golfa rozpoczęła się na dobre. Koniec roku przyniósł rabaty sięgające kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowe korzyści można uzyskać decydując się na przecenione pakiety wyposażeniowe. Promocje obejmują wszystkie specyfikacje i wersje silnikowe. Volkswagen występuje w odmianie City, Trendline, Comfortline i Highline. Już wybór podstawowego poziomu gwarantuje wiele udogodnień. Na liście znajdziemy między innymi:

- LED-owe światła do jazdy dziennej

- wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą

- hamulec wielokolizyjny pomagający ograniczyć skutki kolizji poprzez automatyczne zainicjowanie hamowania

- 7 poduszek powietrznych

- elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego

- klimatyzację z manualną regulacją

- sterowany pilotem centralny zamek

- przednie i tylne czujniki parkowania z wizualizacją odległości od przeszkody

Korzystna oferta na wszystkie modele

Nie tylko Golf został mocno przeceniony. Volkswagen przewidział wysokie rabaty na wszystkie modele. Decydując się na Tourana, można liczyć na korzyść na poziomie 8 tysięcy złotych. O 12 tysięcy tańszy jest Tiguan, a 22 można zyskać wybierając Passata w rodzinnej wersji Variant. Bonifikaty obejmują aż 16 samochodów z różnych segmentów. Obok takiej oferty trudno przejść obojętnie. Cenniki wszystkich aut znajdują się poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.